Twitter'da köklü değişiklik

Twitter @ işaretini konuşmalardan kaldırıyor...

Twitter'da köklü değişiklik

Sosyalmedya.co'dan Duygu Arslan'ın haberine göre, Twitter hashtag ve mention kullanımlarında yeni bir düzenleme peşinde. Özellikle sosyal ağa yeni üye olan kullanıcıların bu işaretli kullanımlarını anlamakta zorlandığını söyleyen Schiller Twitter iletişimini basitleştirmek için değişikliklere gideceklerini işaret ediyor.

Mention’ları kapsayan son güncellemesini karşılıklı konuşmaları birbirine çizgi ile bağlayarak yapan Twitter, şimdi de @ işaretini aradan kaldırmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar tweet’lere cevap yazmak için yine kullanıcı adının önüne @ işareti koyarak mention yapsa da bu zaman akışı sayfalarında @kullanıcıadı olarak gözükmeyecek.

Diğer bir deyişle konuşmalar arasındaki çizgi ile kullanıcıların birbirine yazdığı tweet’ler takip edilebilecek. Bu da bu mention’ların bir cevap değil de başlı başına bir tweet olarak gözükmesine sebep olacak.

Twitter bu yeni mention özelliğiyle Facebook‘taki mention kullanımına geçiyor gibi gözüküyor. Zira Facebook’ta da kullanıcıları mention’larken @ işareti yapsanız da bu işaret yorumlarda, iletilerde gözükmüyor. Ancak Twitter ile artık özdeşleşen @ işaretinin sosyal ağ üzerinden kaldırılmasının eski Twitter kullanıcılarının tepkisini çekeceğini de tahmin etmek çok zor değil.

İşte buzzfeed sitesinde yer alan Twitter'ın yaptığı denemelere ilişkin o fotoğraf...


Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 13:13
YORUM EKLE