Sarıgül, Önder ve Topbaş'ın twitter karnesi

Twitter'da en çok kullandıkları kelimeler belirlendi...

Sarıgül, Önder ve Topbaş'ın twitter karnesi

Gonzo Insight ve Insight Radar işbirliğiyle hazırlanan infografikte, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın üç adayının Twitter’daki söylemi analiz edildi. Zete.com'un haberine göre, adayların son 200 tweet’i baz alınarak, en güncel temaların belirlendiği çalışmanın bulguları şöyle:

Kadir Topbaş: En çok kullandığı kelime İstanbul. Topbaş’ın tweet’lerinde protokol buluşmalarına sıklıkla yer veriliyor. AK Parti adayı, Twitter kullanımında yaptıkları açılışlar ve belediyenin yeni projeleri önemli yer tutuyor. Topbaş’ın hashtag kullanarak gündeme getirdiği konu ise engelli hakları.

Mustafa Sarıgül: CHP adayının da en çok kullandığı kelime İstanbul. Yurttaşlık, değişim ve özgürlük kelimeleri de Sarıgül tarafından özellikle vurgulanan temalar olarak beliriyor. Nejat İşler’in rahatsızlığı, Hrant Dink ve Uğur Mumcu anmaları, adayın etiket kullanarak gündeme taşıdığı güncel konular.

Sırrı Süreyya Önder: HDP adayının tweet’lerinde en çok yer verdiği kelime CHP. Önder, CHP kadar olmasa da AKP de sıklıkla yer alıyor. Önder’i diğer adaylardan ayrıştıran noktalardan biri de haber linki paylaşması. Bunun dışında etiketlerinde #FF vererek arkadaş tavsiye eden ve Kürtçe kelimelere yer veren tek aday. Önder, tweet’lerinde “İstanbul” kelimesi çok geçmiyor. (Radikal) 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2014, 03:04
YORUM EKLE