RedHack'ten bir hack daha

Hackledikler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın sitesine 'Çocuk gelin değil, çocuk tecavüzü' mesajını bıraktılar...

RedHack'ten bir hack daha

Dünyaca ünlü siber saldırı grubu RedHack, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın internet sitesini hackledi. Operasyonun ardından siteye, "Kadın cinayetlerine son! Çocuk gelin değil, çocuk tecavüzü! Çocukların evliliğini bildirmeyen muhtar ve imamlar cezalandırılsın! Kahrolsun kadın cinayetlerine seyirci kalan AKP ve işbirlikçileri! Yaşasın halkın 'hackli' mücadelesi! RedHack" yazan bir mesajı bakanlığın sitesine yerleştirdi.

Siirt’te, 11.5 yaşında imam nikahıyla evlendirilen ve 12.5 yaşında anne olan 14 yaşındaki K.E.'nin evde ölü bulunmasının ardından çocuk gelin geleneğine karşı tepkiler büyüyor. Kamuoyunda artan tepkilere bugüne kadar hacklemediği bakanlık ve kamu kurumu sitesi kalmayan RedHack de eklendi.

RedHack, K.E.'nin evinde ölü bulunmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlğı'nın internet sitesini hack operasyonu düzenledi. Siteyi çökertmeyen siber saldırı grubu, siteye bir mesaj bıraktı. Mesajda, "Kadın cinayetlerine son! Çocuk gelin değil, çocuk tecavüzü! Çocukların evliliğini bildirmeyen muhtar ve imamlar cezalandırılsın! Kahrolsun kadın cinayetlerine seyirci kalan AKP ve işbirlikçileri! Yaşasın halkın 'hackli' mücadelesi! RedHack" ifadeleri kullanıldı. (Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2014, 17:07
YORUM EKLE