Melih Gökçek yılın 'sazan'ı olacak gibi!

Zaytung haberini gerçek sandı fena avlandı...

Melih Gökçek yılın 'sazan'ı olacak gibi!

Twitter’da herkes “Zaytung’un Sazan avı devam ediyor”, “Benden beter sazan varmiş:))” gibi mesajlarla Melih Gökçek’e gülüyor.

Güncel konularla ilgili mizahi haberlerin paylaşıldığı Zaytung internet sitesindeki haberi gerçek sanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, gerçek olmayan bu haberi Twitter'daki takipçileri ile paylaştı!

Mizahi haber sitesi Zaytung'un yaptığı haberi gerçek sanan Melih Gökçek, “Gezi Parkı’ndaki marjinal örgütlerin çadırlarından çıkan vahşet planları” adı altında paylaşımlarda bulundu.

Söz konusu sitede yayınlanan haberde, direnişçilerin çadırlarından 'Atom bombasının nasıl yapıldığını' anlatan dökümanların çıktığı söyleniyordu. Yaptığı paylaşımı desteklemek amacıyla atom bombası planlarının yer aldığı eski bir gazete sayfasını delil olarak gösteren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Gezi Parkı’ndaki 'marjinal grupların' çadırlarında atom bombası hazırlığı yaptığına gerçekten inanmış görünüyordu...

Bir süre sonra yaptığı hatanın farkına varan Gökçek, paylaşmış olduğu tweet'i hemen silme yoluna gitti ancak iş işten geçmişti. Gökçek'in attığı tweet'in ekran görüntülerini alan takipçileri sayesinde olay, oldukça kısa süre içerisinde sosyal medyada da yayıldı.

Gökçek, aslında Zaytung'un ağına düşen ilk siyasetçi değil. Önceki günlerde de Zaytung haberlerini ciddiye alan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu sosyal medyada paylaşılan bir haberin doğruluğunu araştırmadan provokatör olduğunu iddia ederek Zaytung'un haberlerini değerlendirmeye almıştı.

İşte Gökçek'in Twitter'dan paylaştığı o haber;

 

Melih Gökçek’in bu paylaşımı sonrası yapılan yorumlardan bazıları da şöyle:

gezi parkının altına kurduğumuz nükleer santrali de bulmuşlar mı? of inş bulmamışlardır

beyler sıkıntı yok planın yedeği bende...

atom bombası da mı yapmııaak !!!

geçen arkadşlrla sıkldk naplm dedik iki atom bombası yaptık yapmışken taximn ortasında patlattık yandaş medya göstermdi

ağaçlara zarar vermeyen atom bombası keşvettik hatta. sadece akplilere patlıyo.. hakkaten bu akp nası bi uyuşturucu dağıtıyosa adamlarına, beyin niyetine bi leblebi bile kalmamış

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2013, 19:30

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER