'IŞİD'i seven' manşetlere karşı sosyal medya tek ses: #HepimizPYDliyiz

#HepimizPYDliyiz hashtag'i Türkiye ve Dünya listesinde 1'inci sıraya yükseldi

'IŞİD'i seven' manşetlere karşı sosyal medya tek ses: #HepimizPYDliyiz

AKP'ye yakın gazetelerin IŞİD güçlerini püskürterek Tel Abyad’ı özgürleştiren YPG güçlerini manşetten hedef almasına karşı sosyal medyada kampanya başlatıldı.

#HepimizPYDliyiz hashtag'iyle başlatılan kampanyada gazetelerin manşetleri ve haber içerikleri eleştirilirken, PYD'nin özsavunma gücü olan YPG ve PYD sahiplenildi; "Barbarlar çetesine karşı, özgürlük savaşçıları olduğu için #HepimizPYDliyiz" benzeri ifadeler kullanıldı.

PYD için açılan hashtag Dünya'da ve Türkiye'de ise TT oldu.

Özellikle Sabah Gazetsi'nin "PYD DAEŞ'TEN DAHA TEHLİKELİ" manşeti büyük yepki çekti. Bazı sosyal medya kullanıcıları, "Madem öyle neden Süleyman Şah türbesini IŞİD bölgesinden PYD bölgesine taşıdınız?" diye sordu.

MÜSLİM'DEN MEDYAYA YALANLAMA

Bu arada PYD'yi hedef alan gazetelerin "PYD Tel Abyad'lılara kapıları kapattı" şeklindeki haberlerine ise PYD Eş Başkanı Salih Müslim'den yalanlama geldi. Med Nuçe canlı yayınında konuşan Müslim, iddialara, "Tel Abyad'a dönüşler sürüyor.Bizim tarafımızdan sınır kapısının kapanması gibi bir şey yok. Sadece kontroller, mayınlar meselesi var," dedi.

#HepimizPYDliyiz hashtag'iyle atılan bazı mesajlar şöyle:Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2015, 13:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamber
kamber - 3 yıl Önce

ben pydli degilim ben ermenide degolim abd nin atti bombalarla bir anda erkek kesildiniz ne hikmeyse kacacak delik ariyodunuz