İnsan Yaşamına Doğrudan Etki Eden Teknolojik Gelişme

Radyo dinlemenin keyfi başkadır...

İnsan Yaşamına Doğrudan Etki Eden Teknolojik Gelişme

Canınız sıkıldığında, belirli bir yerde yalnız başınıza zaman geçirdiğinizde, sabahın erken saatlerinde ya da gece geç saatlerde radyo dinlemek sizin için çok keyifli olabilir. TV izlemek ya da gazete okumanın aksine radyo ile zaman geçirmek daha huzur verici, dinginleştirici ve rahatlatıcıdır. Bu nedenle pek çok kişi herhangi bir TV programını takip etmek ya da herhangi bir gazeteyi okumak, internette gezinmek yerine radyo ile zaman geçirmeyi tercih etmektedir. Radyo “ben dili” kullanmaktadır. Dolayısıyla sizin iç dünyanıza hitap edecektir. Bireysel olarak kendi iç dünyanızla ilgilenilmesi oldukça hoşunuza gidecektir.

Öyleki radyonun 1900'lü yılların başında hayatımıza girmesi ile birlikte, günlük yaşantımızı ele almış tabiricaizse onla yatar onla kalkar hale gelmiştik. İlerleyen zaman ile birlikte onu takip eden teknoloji, radyoyu vazgeçilemezlerimiz arasına sokmuştur. İletişimin sadece yüzyüze olmadığını ve bizlerin dışında da dışarıda bir hayat olduğunu bizlere hissettiren bu icat, dinleyenleri ile kemikleşmiştir.

Sonralarında ise, 21. yüzyılda Televizyonun icadı ile eskiye nazaran rağbet görmeyen radyo neredeyse unutulmaya yüz tutmuştuki; devreye giren yatırımcılar ve radyonun o kemikleşmiş dinleyicileri sayesinde radyo 2005 yılı itibariyle internet üzerinden eski popülaritesini yakalamaya başlamıştır. Bu durum öyle bir hal almıştıki, dinleyenlerin zevklerine göre farklı farklı kategoride radyo kanalları ardı ardına açılmaya başlamıştır. Açılan radyo kanalları ile birlikte radyo siteleride bu sektöre dahil olmuştur. Açılan bu radyo kanalları ve radyo siteleri ise, reklam sektörünede yeni bir renk kazandırmıştır.

Radyo'nun popülaritesini arttırdığı şu son dönemlerde ortaya çıkan ve radyoculuk anlayışını sadece bir kazanç gözü ile gören yatırımcıların sayısıda artmış ve radyoculuk anlayışına bir gölge düşmüştür. Asılsız reklamların sayısı artmış, dinleyenlerini kandıran ve bununlada yetinmeyip duygularını sömüren çok sayıda radyo kanalı sahibi elini kolunu sallayarak bu sektörde cirit atmaktadır. Budurumdan oldukça fazla şikayetçi olan dinleyicilerin haykırışları ve şikayetleri umarım yerini bulur. Ve yeniden bizler tertemiz bir şekilde bu keyfi süreriz.

Sizlerde bu keyfi sürmek yaşamınıza enerji katmak, monotonlaşan hayatınıza yeni bir renk kazandırmak ve Dünya'da neler olup bittiği öğrenmek için " Radyo Dinle " kelimesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2013, 19:48
YORUM EKLE