'Fuat Avni' hesaplarına erişimin engellenmesine karar verildi

Twitter ve Facebook hesaplarına erişim engeli kararı alındı

'Fuat Avni' hesaplarına erişimin engellenmesine karar verildi

Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, Başsavcılığın talebi üzerine, "Fuat Avni" adlı Twitter ve Facebook hesaplarına erişimin engellenmesine karar verdi.

Ankara Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı'nda görevli cumhuriyet savcısı Harun Ceylan, Twitter'da "Fuat Avni" adlı hesaptan paylaşımlarda bulunan kişi ya da kişiler hakkında soruşturma başlattı.

ERİŞİM ENGELİ KARARI ALINDI

Ankara Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi de, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, "Fuat Avni" adlı Twitter ve Facebook hesaplarına erişimin engellenmesine karar verdi. Karar, TİB'e gönderildi.

SORUŞTURMANIN GİZLİLİĞİNİ İHLAL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Ali Babacan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu kişilere ait kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiğinin tespitiyle ilgili başlatılan soruşturmanın gizliliğini, sosyal medya aracılığıyla ihlal ettikleri gerekçesiyle "Fuat Avni" adlı hesaptan paylaşımlarda bulunan kişi ya da kişiler hakkında soruşturma açıldı.

TÜBİTAK VE TİB'E OPERASYON YAPILACAĞINI ÖNCEDEN BİLDİ

Fuat Avni, TİB ve TÜBİTAK'a operasyon yapılacağını iddia etmişti. Fuat Avni'nin tweetlerinden saatler sonra operasyon başlatıldı.

17-25 Aralık sürecinde internete de sızdırılan telefon kayıtlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'sinirlendirdiğini' savunan Fuat Avni; TİB ve TÜBİTAK için 'intikam' operasyonu yapılacağını öne sürmüştü.

Fuat Avni, gözaltına alınacakların isimlerini de vermişti. Fuat Avni'nin paylaşımından saatler sonra Ankara merkezli "yasa dışı dinleme" operasyonu başlatıldı.

"30 KİŞİ GÖZALTINA ALINACAK" DEMİŞTİ

Fuat Avni isimli Twitter hesabından şunlar paylaşıldı;

"Ankara Terör, bu sabah TİB ve TÜBİTAK'a yönelik kapsamlı bir operasyon yapacak. Yaklaşık 30 kişinin gözaltına alınması bekleniyor. Operasyon yapılacak isimlerin başında TİB'de görevli eski Bşk. Vekili Osman Nihat Şen ve Bilgi Sis. Daire Bşk. İlhan Elieyioğlu geliyor. TÜBİTAK'tan görevden alınan eski Başkan Yardımcısı Hasan Palaz ile bazı yazılımcılar da gözaltına alınacak. Hasan Palaz'dan dinlemelerle ilgili istediği raporu alınmadığı için nefret ediliyor."

(Haberler.com)

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2015, 17:20

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER