Türkan Elçi'den aile işletmesine saldırı hakkında açıklama Türkan Elçi'den aile işletmesine saldırı hakkında açıklama

Almanya'nın ev sahipliğindeki EURO 2024'te çeyrek final karşılaşmasında İngiltere ile İsviçre karşı karşıya geldi. İlk yarısı golsüz eşitlikle tamamlanan karşılaşmanın ikinci yarısında karşılıklı atılan iki gol eşitliği bozmayınca maç uzatmalara kaldı. Çekişmeli geçen uzatma bölümünde de gol atılmayınca sonuç penaltılara kaldı. Penaltılarda 5'te 5 başarı sağlayan İngiltere Milli Takımı, İsviçre'yi eleyerek Hollanda Türkiye maçının galibinin rakibi olarak yarı finale adını yazdırdı.

ÇEKİŞMELİ MAÇA GOLLER ARKA ARKAYA GELDİ 

İsviçre'de Breel Embolo, İsviçre'yi öne geçiren golü kaydetti. İngiltere ise Bukayo Saka'nın 80'de attığı güzel goller skora dengeyi getirmeyi başardı.  90 dakikada eşitlik bozulmazken mücadele uzatmaya gitti.

UZATMADA DA EŞİTLİK BOZULMADI

İngiltere ile İsviçre arasında oynanan maçın ilk uzatma bölümünde gol sesi çıkmadı. İkinci uzatmada da denge bozulmadı ve mücadele penaltılara gitti. Penaltı atışları sonunda rakibini 5-3 mağlup eden İngiltere yarı finale yükseldi. A Milli Takım, çeyrek finalde Hollanda'yı mağlup etmesi halinde İngiltere ile karşılaşacak.

Kaynak: rss