İngiliz Morning Star Gazetesi Uluslararası Editörü Steve Sweeney, hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi Helin Bölek ve Mustafa Koçak için 24 saatlik destek açlık grevine başlayacağını açıkladı.

Merkezi Londra’da bulunan Morning Star gazetesi Uluslararası Editörü ve Türkiye ve Kürdistan’da Demokrasi İçin Gazeteciler İnisiyatifi kurucusu Steve Sweeney, ölüm orucunda hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi Helin Bölek ve Mustafa Koçak ile ölüm orucunda bulunan Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek, Avukat Ebru Timtik ve Avukat Aytaç Ünsal için, 24 saatlik destek açlık grevine başlayacağını duyurdu.

‘ŞARKILARINI SÖYLEYEBİLMEK İÇİN ÖLDÜLER’

Sweeney, sosyal medya platformlarında paylaştığı videosunda şu sözlere yer verdi: “Yarın, Türkiye devletinin inadı nedeniyle hayatını kaybeden Helin Bölek ve Mustafa Koçak anısına, ölüm orucundaki Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ve avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal için sembolik olarak 24 saatlik açlık grevine başlıyorum. Özgürlük ve demokrasi için mücadele edenlerle omuz omuza, dayanışma içinde olduğumu ifade etmek isterim. İbrahim Gökçek yaşamalıdır. Tüm politik tutsaklara özgürlük. Yaşasın enternasyonel dayanışma. Dayanışmayla.”

Kaynak: MA