Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Osmaniye'de yaptığı açıklamada kullandığı ifadelere tepki gösterdi.

Muharrem İnce, Erdoğan'a yönelik olarak, "Hâlâ 'ahlaksız, namussuz, adi' diyerek beceriksizliğini kapatma derdinde. Hiç iyi bir şey çıkmaz mı senin ağzından? Hem de böyle bir dönemde!" ifadelerini kullandı.   

Yöneylem koordinatörü: Dört parti beklenenden fazla alabilir Yöneylem koordinatörü: Dört parti beklenenden fazla alabilir

Erdoğan'ın açıklamasına tepki gösteren Muharrem İnce, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

"HÂLÂ 'AHLAKSIZ, NAMUSSUZ, ADİ' DİYEREK BECERİKSİZLİĞİNİ KAPATMA DERDİNDE"

"İnsanlarımızın psikolojisi alt üst olmuş durumda. Yakınlarını, evlerini, umutlarını kaybettiler; çaresizliği gördüler. Ama Erdoğan hâlâ "ahlaksız, namussuz, adi" diyerek beceriksizliğini kapatma derdinde. Hiç iyi bir şey çıkmaz mı senin ağzından? Hem de böyle bir dönemde!"  

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Osmaniye'de incelemelerde bulundu. Erdoğan, burada yaptığı açıklamada, "Terbiyesiz, terbiyesizliğini bırakmaz. Çıkmış bir tanesi Kızılay nerede, ne çadırını ne yemeğini görmedik diyor. Be ahlâksız, be adi, be namussuz; günde 2,5 milyon insana bu Kızılay yemek ulaştırıyor. Böyle vicdansızlık olur mu? Bir ülkede kendi kurum ve kuruluşuna bu denli ahlaksızca yaklaşmak yenilir yutulur değildir. Enkaz kaldırma çalışmalarımızı yürütürken geçici barınma merkezlerimizi devreye alıyoruz. Bir yandan çadırlar, konteynerler, devam ediyor. Bölgeye sevk edilen 300 bin çadırın kurulumu ile 3 milyon 265 bin battaniyenin 310 bin ısıtıcının dağıtımı gerçekleştirildi. Kulaklarınız duyuyor mu acaba? İnanın bunların kulakları var lakin duymaz. Gözleri var lakin görmez. Bunlar kördür, sağırdır" dedi.