“İnançsız birinin merhametli olabileceğini tahmin etmiyorum” diyen Öykü Gürman’a TRT’den yeni görev 

9. ABU TV Şarkı Festivali, 14 Aralık Pazartesi gerçekleştirilecek festivalde Türkiye’yi “Bir Sözüne” adlı şarkı ile sanatçı Öykü Gürman temsil edecek 

Güncel 16.12.2020 - 20:17 16.12.2020 - 20:17

9. ABU TV Şarkı Festivali, 14 Aralık Pazartesi gerçekleştirilecek. Festivalde Türkiye’yi “Bir Sözüne” adlı şarkı ile sanatçı Öykü Gürman temsil edecek. 

Şarkıcı ve oyuncu Öykü Gürman, “Ben inançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine hiç inanmıyorum. İnançsızlık, egoizm ve bencillik getirir. Babam da öyleydi” sözlerinin tepki toplamasının ardından yaptığı açıklamada, “Program süresince yaşadığım duygusallık içinde kelimelerin sohbetin içinden cımbızla çekilerek bambaşka bir noktaya taşınması beni çok rahatsız etti. Bir sanat insanı olarak ifade etmeliyim ki tek amaç insanları birleştirmek, birlikte tüm farklılığa rağmen yaşayabilmenin, konuşabilmenin uygarlığına ulaşmak için çaba sarf etmek olmalı! Yoksa ayrıştırmak değil” demişti. 

Asya -Pasifik Yayın Birliği (ABU) tarafından TRT’nin de katılımıyla 9. ABU TV Şarkı Festivali, 14 Aralık Pazartesi gerçekleştirilecek festivalde Türkiye’yi “Bir Sözüne” adlı şarkı ile sanatçı Öykü Gürman temsil edecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@