Cezaevinde bulunan 'FETÖ' sanığına, Ekrem İmamoğlu ve Özlem Çerçioğlu için 'FETÖ'cü demesi' yönününde telkinde bulunduğu iddia edilen gazetecinin, diplomasının sahte olduğu ileri sürüldü.

Ali Ekber Ertürk'ün Sözcü'de yer alan haberinde "Cezaevinde bulunan FETÖ sanığı Erkan Karaarslan ile görüşüp Ekrem İmamoğlu ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun 'FETÖ'cü olduklarını söylemesi' yönünde telkinde bulunmakla suçlanan gazeteci Serhan Seyhan'ın sahte diploma düzenlediğine ilişkin belge ortaya çıktı" denildi. 

"ÖYLE BİR BÖLÜM YOK"

"Serhan Seyhan, CHP'ye yakın olduğu 2010'da, Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği bir ihaleye katıldı. İhaleye katılım belgeleri arasında yer alan 'Selçuk Üniversitesi Yazılım Mühendisliği' bilgisini belediye, Selçuk Üniversitesi'ne sordu.

Dönemin Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevat İnal tarafından Belediye'ye gönderilen 13.12.2010 tarihli cevap yazısında 'Fakültemizden 16.06.2006 tarihinde mezun olduğu belirtilen Serhan Seyhan adında bir öğrenciye kayıtlarımız tetkiki sonucunda rastlanılmamış olup Yazılım Mühendisliği bölümümüz öğrenime hiç açılmamıştır. Serhan Seyhan'ın biriminize ibraz ettiği diploma, fakültemize ait değildir. Diploma üzerindeki Dekan ve Rektör adı kullanılmış ancak imzalar tamamen sahte olarak düzenlenmiştir' denildi.

İhaleyi kazanamayan Serhan Seyhan, bu konuyla ilgili yargılandı ve ceza aldı."

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, sanık Erkan Karaarslan'ın, "İmamoğlu'nu FETÖ ile bağlantılı göstermek için baskı gördüğüne" yönelik beyanlarıyla ilgili avukatı aracılığıyla geçtiğimiz günlerde suç duyurusunda bulunmuştu.

İmamoğlu'nun avukatı Kemal Polat'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletilmek üzere İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunduğu 3 sayfalık dilekçede Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan "FETÖ" sanığı Erkan Karaarslan'ın duruşmada, kendisine İmamoğlu'nu "FETÖ" ile bağlantılı göstermesi için baskı yapıldığı iddiasında bulunduğu hatırlatıldı.

Dilekçede, baskı gördüğüne yönelik iddiaları dile getiren Erkan Karaarslan'ın ifadesinin alınması, kendisiyle iletişime geçtiğini belirttiği bakanların ve diğer kişilerin kim olduklarının, hangi konuşmaların geçtiği konusunun sorulması, tutuklu bulunduğu cezaevine yazı yazılarak 27 Mart 2019'da ziyarete gidenlerin kim olduklarının tespit edilmesi, Karaarslan'ın ifadesinde geçen gazeteci Serkan Seyhan'ın ifadesine başvurulması, bu kişiye söz konusu konuşmanın, içeriğinin ve cezaevine hangi gerekçe, hangi makamın izniyle girdiğinin sorulması talep edildi.