İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri’de çiftçilerle birlikte buğday hasadına katıldı. Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, 'atama' tartışmalarına da karşılık verdi.

"Sayıştay Raporlarını Bekliyoruz"

KİPTAŞ tarafından 2019 yılı öncesi, Mevlüt Uysal döneminde 200 kişiye indirimli ev satıldığı iddiası sorulan İmamoğlu, "Bazen alan insanların ismiyle meseleler gündeme geliyor ama biz alanla değil de satanla ilgileniyoruz. Sayıştay raporlarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu ayrıca şunları söyledi: "Evet var. O döneme dair zaten bir kısım işlemler yapıldı. Ama yine bu detaylar üzerinden süreci irdelemeye devam edeceğiz. Zaten birçok konuda aslında yaptığımız hukuki girişimlerimiz var. Yani sadece KİPTAŞ'ta değil birçok birimimizde. Ama biliyorsunuz ki özellikle bu tür konularda ama bakanlık ama diğer kurumlarda birçok hukuki girişimlerimiz ne yazık ki hem karşılıksız bırakıldı. Hatta soruşturma yapma ve bunun gibi birtakım yetkilerimizin  elimizden alındığını bütün kamuoyu biliyor. Aynı şeyleri tekrar etsek de etmesek de süreç böyle. Ama işin peşini bırakmadığımızı milletimiz bilsin."

"Önce Kendilerine Baksınlar"

Joe Biden adaylıktan çekildi! Harris'i destekleyecek Joe Biden adaylıktan çekildi! Harris'i destekleyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, başta İBB olmak üzere CHP'li belediyelerdeki atamalara ilişkin iddialarına ise Ekrem İmamoğlu şu karşılığı verdi:  "Vallahi Cumhurbaşkanı hangi duyguyla bunu söyledi bilmiyorum. Ama dost, akraba işine girersek acaba devlet kademeleri veya yakın çevresinde işe girmemiş ya da dibinde durmayan dostu, akrabası var mı bilmiyorum. Önce kendilerine bir baksınlar."

Kaynak: rss