İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün gece 'balıkçı restoranında yemek yediğine' ilişkin tartışmalara yanıt vererek, "1 saatlik yemek molam bile konuşulur oldu'' dedi

Kar yağışının İstanbul’da hayatı felç ettiği sırada iktidar medyası, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu'nun 'arkadaşlarıyla balıkçı restoranında yemek yediği' iddiasını okurlarına servis etmiş, çok sayıda AKP'li milletvekili söz konusu iddia üzerinden İmamoğlu'na yüklenmişti.

Gün içerisinde tartışmalara neden olan iddiaya ilişkin restoranın işletme sorumlusu önce fotoğrafın geçmişe ait olduğunu ifade ederken; daha sonra Ekrem İmamoğlu'nun dün saat 18 civarında restorana geldiğini ve rezervasyonun 1 ay önce yapıldığını söylemiş, 1 saat sonra İmamoğlu'nun restorandan ayrıldığını açıklamıştı.

İMAMOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

İmamoğlu, tartışmalara ilişkin sessizliği bozdu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan İmamoğlu, ''19 saat boyunca sahadan ve AKOM’dan karla mücadeleyi yönetirken, 1 saatlik yemek molam bile konuşulur oldu'' diye yazdı.

İmamoğlu'nun paylaşımları şöyle:

''Kar yağışı sadece İstanbul’u değil, tüm ülkeyi olumsuz etkiledi. Ankara-İstanbul karayolu kapandı. Yeni havalimanında ve bağlantı yollarında sıkıntılar hala sürüyor. Ama “vurun abalıya” misali malum medyada varsa yoksa İBB’den bahsediliyor.

3 yıldır süren İstanbul’u kaybetme hazımsızlığı öyle bir noktaya geldi ki, 19 saat boyunca sahadan ve AKOM’dan karla mücadeleyi yönetirken, 1 saatlik yemek molam bile konuşulur oldu.

Gözden kaçırmayın

CHP Doğu Masası Başkanı Salıcı: HDP’nin Altılı Masa’da olma talebi yok CHP Doğu Masası Başkanı Salıcı: HDP’nin Altılı Masa’da olma talebi yok

Bu zamana kadar, devletimiz, ilçe belediyelerimizle koordineli çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Binlerce çalışanımızın emekleri ortadayken, 19 saatlik mesaide, 1 saatlik yemek molamın neden gündem yapılmaya çalışıldığı malumdur. Milletimiz bu hazımsızlığı iyi bilmektedir.''