İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı seçilen CHP’li Ekrem İmamoğlu, seçmene teşekkür mitinglerini sürdürüyor.

İmamoğlu, Esenyurt'ta yaptığı konuşmada, "Her partinin oyunu aldım. Sadece CHP'nin İYİ Parti'nin değil. AK Partili, HDP'li, MHP'li, SP'li kardeşimin de oyunu aldım. Kürt kardeşim de Türk kardeşim de bu toplumun teminatıdır" dedi.

Esenyurt ilçesinde halkla buluşan İmamoğlu, siyasal iktidarın ayrımcı ve şiddet dilline değinerek, “Yorulduk. Bağıran çağıranlardan yorulduk. Konuşurken bile çocuklarımızın beni dinlediğini biliyorum” dedi.

İmamoğlu'nun konuşmasının satır başları şöyle:

“Esenyurt Kemal Deniz Bozkurt'u bu ilçeye kazandırması için belediye başkanı seçti. Çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almasını sağladığımız, kadınlara daha mutlu, daha güvende yaşadığımız takdirde İstanbul'un sorunlarını büyük oranda çözmüşüz demektir. Esenyurt'ta Kemal Deniz Bozkur'tun büyükşehirde en ön sırada yanında olacağıma söz veriyoruz. Fazla söze gerek yok. Çocuklar, gençlerimiz bize eşlik etmeye gelmiş. Kadınlar bizimle beraber. Meydanlarımız cıvıl cıvıl. Toplumun her unsuru bir aradayız.

AYRIŞTIRICI DİLLERDEN UZAK DURACAĞIZ

Ayrıştırıcı dilleri toplumdan uzak tutacağız. Seçimden önce söylediğim gibi herkes bizim hemşerimiz. Kimseyi birbirinden ayırt etmedik. Yukarıdan aşağıya oy tarifi yaparak herkes bölmeye çalıştı. Alanda görüyorum. Her siyasi görüş, her etnik köken var. Böyle bir unsuru yakalamadığımız takdirde bu milletin huzurunu bozarlar. Buna müsaade etmeyeceğiz.

Her partinin oyunu aldım. Sadece CHP'nin İYİ Parti'nin değil. AK Partili, HDP'li, MHP'li, SP'li kardeşimin de oyunu aldım. Herkes bu toprakların teminatıdır. Kürt kardeşim de Türk kardeşim de bu toplumun teminatıdır. Bu toplumda bir arada yaşayacağız. Anlı şanlı bayrağımızın altında hep birlikte mutlu yaşayacağız.

Kültürümüzü, geçmişimizi, değerlerimizi, cumhuriyetimizin ilkelerini koruyacağız. Mustafa Kemal Atatürk'ün değerlerinden ayrılmayacağız. Herkesin yaşamına saygılı olacağız. Gülümsemeye hazır mısınız? Komşunuza selam vermemişseniz ilk olarak onun elini sıkın, kucaklayın. Bu seçimden bile insanları ayrıştırmaya çalışacağız. Yuh yok. Biz de gülmek var. En güzeli güleceğiz kardeşim.

BU ŞEHRİ BARIŞTIRMAYA GELDİM

15 bin oyla seçilir mi diyorlar? 15 bin oyla değil 1 oyla seçilir bile dediler mi? Bazıları var 1 milyonla seçilir insanları ikiye böler. Bazıları var 1 oyla seçilse bile milletini birleştirir. Ben bu şehri barıştırmaya, birleştirmeye kucaklamaya geldim.

Neymiş İmamoğlu niye maça gitmiş? Vallahi gülünecek. Ben seçimden önce bu maçlara gideceğimi arkadaşlarımla paylaştım. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş bu şehrin takımı değil mi? Gideceğim kardeşim ya. Fenerbahçe-Galatasaray maçına gideceğim kardeşim.

VER MAZBATAYI İŞİMİZ VAR

Mazbata diye bağırırsa şöyle olurmuş böyle olurmuş. Bir şey olmaz kardeşim. Ben de diyorum uzatmayın. Süreci uzattıkça problem çıkıyor. Verin mazbatayı bakalım işimize. Bu toplumun büyük bir yoksulluğu, işsizliği var mı? Okullarda, özellikle Esenyurt'ta büyük bir eğitim sorunu yaşamıyor muyuz? Sokaklarda, mahallelerde güvenlik sorunu yaşıyor muyuz? Çocuk yaşlara kadar uyuşturucu ve kötü alışkanlıklar sorunu yaşıyor muyuz? Bırakın seçimi, görevimizi verin işimizi yapalım.

Büyükçekmece'de taşıma oy varmış? Yeni seçilmiş olsa tamam. Hasan Akgün 30 yıldır başkanlık yapıyor. Uydura uydura bir şeyler üretmeye çalışıyorlar. Değerli polisimi, devletimin güvenlik memurlarını yormasınlar. Adam gibi şu süreci netleştirsinler. Bir partinin grubu pelikanmış kuşmuş beni ilgilendirmiyor. Başarısız oldular diye bir milletin geleceğini tehlikeye sokmasınlar.

BAĞIRAN ÇAĞIRANDAN YORULDUK

Ekrem İmamoğlu ile cumhurbaşkanı çalışabilir miymiş? Benimle kim çalışamamış ki? Kapısını kapatsa penceresinden, penceresini kapatsa bacasından girerim. Benim huyumu biliyorlar. Cumhurbaşkanı ile anlaşırım diye korkuyorlar. Kendim için değil 16 milyon için istiyorum. Yorulduk. Bağıran çağıranlardan yorulduk. Konuşurken bile çocuklarımızın beni dinlediğini biliyorum.”