Cebeci'deki Halk Ekmek fabrikasında incelemelerde bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "Ekmek üretimi en üst seviyede tutup büfelere ulaştıracağız" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) açıklama yaptıktan sonra Sultangazi Cebeci'de bulunan tuz deposunda ve Halk Ekmek Fabrikası'nda denetimlerde bulundu. 

İmamoğlu “İnsanlarımız, tabii bu zor günlerde, bir an için hep böyle devam edecek hissiyle fazla ekmek almayı düşünürler ama endişe etmesinler. Yarın da öbür gün de yine normal ekmek kapasitemizi en yüksek seviyede tutup halk ekmek büfelerine ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi. 

Fabrika çıkışında ekmek büfesi önündeki insanlarla konuşan İmamoğlu, “Şu an Cebeci'deki fabrikadayız. Diğer fabrikalarımızda da aktif bir biçimde imalat sürüyor. İnsanlarımız, bu zor günlerde, bir an için hep böyle devam edecek hissiyle fazla ekmek almayı düşünürler ama endişe etmesinler. Yarın da öbür gün de yine normal ekmek kapasitemizi en yüksek seviyede tutup halk ekmek büfelerine ulaştırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Gözden kaçırmayın

Gergerlioğlu'ndan Bozdağ'a 'tweet' yanıtı: Senin lafına kargalar güler Gergerlioğlu'ndan Bozdağ'a 'tweet' yanıtı: Senin lafına kargalar güler

Kaynak: ANKA