Beylikdüzü Devlet Hastanesi'ne, 6 Eylül'de 'Balkondan düştü' denilerek getirilen 2 yaşındaki bebek, yaşamını yitirdi.

Bebeğin vücudunda cinsel istismar bulgularına rastlanmasından dolayı cenaze otopsiye gönderildi. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı da yaşanan gelişmeler üzerine, bebeğin ölümüyle ilgili soruşturma başlattı.

İstismar iddialarının ardından olay günü aile, AKP Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın'ı aradı.

"TEDAVİ SÜRECİNİ HIZLANDIRDIM"

Cumhuriyet'ten Sinem Nazlı Demir'in haberine göre, hastane başhekimini arayarak 'çocuğu aileye teslim edin' talimatı verdiği öne sürülen AKP Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın, hastane ile ilgili işi olan insanların kendisini sürekli aradığını, başhekimi tanıdığını ve arayan kişilerin tedavi süreçlerini 'hızlandırdığını' belirtti.

"YARDIMCI OLMANI İSTİYORLAR"

Salı akşam saatlerinde toplantıda olduğunu ve bebeğin amcası tarafından arandığını belirten Günaydın, "Ben açmayınca arkadaşımı da aramışlar, arkadaşım bana 'Arayanın yeğeni balkondan düşmüş, durumu ciddiymiş. Yardımcı olmanı istiyorlar' dedi. Ben de yardımcı olayım diye düşündüm. Ama sonra çocuğun amcası beni geri arayıp 'Yeğenim vefat etti' dedi. Ben de 'Allah rahmet eylesin' dedim" ifadelerini kullandı.

"BABAMIN OĞLU DEĞİL BUNLAR"

Cuma akşamı yerel basında adının çıktığını ve bu yüzden olayı daha çok merak edip cumartesi günü ailenin yanına gittiğini söyleyen Günaydın, evde bebeğin babasının, dedesinin, amcasının ve birçok akrabanın olduğunu söyledi.

Bebeğin babasıyla konuştuğunu da aktaran Günaydın, şu ifadeleri kullandı:

"Bebeğin babası bana 'Çocuk düştü, hastaneye kaldırdık. Duvar dibinde camlar vardı, cam kesikleri de oldu vücudunda. Hastanedeki doktor 'Şüpheler var, adli tıpa sevk edeceğim' deyince biz de tepki verdik. Çocuğun düştüğünü söyledik. Polis çağırıldı. Olay adli tıpa intikal etti.' dedi. Adli tıpta yanlış olmaz, ben de sonucunu merak ediyorum. Ben aileye niye yardım edeyim ki, babamın oğlu değil bunlar. Ben Trabzonluyum."