Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde bir halı fabrikasında çıkan yangını takip eden İhlas Haber Ajansı (İHA) Muhabiri Said Vakkas Yağcı’yı önce darbeden 5 kişilik grup ardından elindeki telefonu gasp etti.

Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir fabrikasında 11.30 sıralarında bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ekibi ve sağlık ekibi sevk edildi.

Dumanların yükseldiği yangın ihbarı üzerine olay yerine giden İhlas Haber Ajansı Muhabiri Said Vakkas Yağcı, telefonundaki programla canlı yayın yapmaya ve görüntüleri İHA merkeze aktarmaya başladı.

KİMLİK SORULDU

İlk olarak İtfaiyenin söndürme çalışmalarını ve çevredeki ambulansları görüntüleyen Yağcı’ya, fabrikanın güvenlik görevlileri olduğu iddia edilen 10 kişilik grup tarafından kimlik sorulup telefonu kapatması istendi.

GASP ETTİLER

İHA muhabiri olduğunu söyleyip kimliğini göstermesine rağmen Yağcı’yı darbetmeye başlayan grup, ardından muhabirin elindeki telefonu zorla alarak gasp etti.

GÖRÜNTÜLERİ SİLMEYE ÇALIŞTILAR

Ardında hakaret ve küfürler yağdıran grubu polis ekipleri ayırarak bölgeden uzaklaştırdı. Bu sırada canlı yayında olduklarından habersiz grup, telefona el koyduklarını söyleyerek görüntüleri silmeye çalıştı.

TEHDİTLERLE SALDIRDILAR

Canlı yayında yaşanan darp olayı saniye saniye kaydedilirken, telefonunu geri almak isteyen İHA muhabirine bir grup hakaret ve tehditlerle saldırdı. Telefona el koyduklarını canlı yayında itiraf eden güvenlikçiler ardından görüntüyü silmek için çaba sarf etti. İhlas Haber Ajansı Muhabiri Sadi Vakkas Yağcı’nın yanına giden şahıslar muhabiri görüntüleri sildirmeye zorladı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Canlı yayına saniye saniye yaşanan olay sonrası Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. İHA muhabiri kendini darbedip telefonu gasp eden şahıslardan şikayetçi olurken, taraflar ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.