Meclis'te 6 Aralık'taki bütçe görüşmelerinde çıkan tartışmada İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e yumruk atarak kalp spazmı geçirmesine ve yoğun bakıma kaldırılmasına neden olan AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Işık, "Yaşanan rahatsızlık verici gündemden dolayı üzgün" olduğunu söyledi.

Zafer Işık, sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamada "Olaydan kaynaklı istirahat sürem bittikten sonra Sn. Örs'le bir araya gelmekten memnun olurum" ifadelerini kullandı. Işık, bundan sonra Meclis çalışmalarında böyle bir görüntünün olmaması 'temennisinde' de bulundu. 

AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık'ın açıklaması şöyle:

"Geçtiğimiz günlerde, TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan rahatsızlık verici gündemden dolayı üzgünüm. Bugüne değin; basında şahsıma atfen yer alan hiçbir açıklama tarafımdan yapılmamıştır. Milletvekili arkadaşım Sn. Hüseyin ÖRS'ün hastaneden taburcu olması ve sağlık durumunun iyi olması beni ziyadesiyle mutlu etti. Olaydan kaynaklı istirahat sürem bittikten sonra Sn. Örs'le bir araya gelmekten memnun olurum. Ümidim odur ki; bundan sonraki Meclis çalışmalarında böyle bir görüntü hiçbir zaman olmasın."

"Sinan Ateş cinayeti öncesinde eski MİT'çiden yardım istenmiş" "Sinan Ateş cinayeti öncesinde eski MİT'çiden yardım istenmiş"