CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim güvenliğine ilişkin gündeme getirdiği SADAT hakkında Milli Savunma Bakanı Akar açıklama yaptı.

Akar, “Bizim SADAT’la hiçbir ilgimiz, ilişkimiz yok. Bizim dışımızda bir hadise” dedi.

sadat1-1

Ancak Akar, SADAT başkanının Beştepe’de güvenlik toplantısına katılacak kadar (üstteki fotoğraf) etkin olduğu döneme bir açıklama getirmedi.

Kılıçdaroğlu, 13 Mayıs’ta AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski başdanışmanı Adnan Tanrıverdi’nin kurucu olduğu SADAT‘ın önüne giderek açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, seçimi gölgeleyecek bir şey olursa sorumlunun SADAT ve Saray’ın kendisi olduğunu söyleyerek, “Burası aynı zamanda terörist yetiştiren bir kuruluş” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının ardından Erdoğan, 18 Mayıs’ta, “SADAT’ın yöneticileri ile yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu bizim şu anda kullandığımız adeta darbeci oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor” ifadelerini kullandı.

TBMM Bütçe Komisyonu’nda konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, SADAT hakkında açıklamada bulundu. Akar, “Bizim SADAT’la hiçbir ilgimiz, ilişkimiz yok. Bizim dışımızda bir hadise” dedi.