Meclis'te HDP'li bir milletvekilinde Koronavirüs tespit edildi. Konu hakkında açıklama yapan HDP, milletvekilinin doktor kontrolü altında olduğunu ve durumunun iyiye gittiğini açıkladı.

TBMM'de HDP'li bir milletvekilinde Koronavirüs tespit edildi. Milletvekilinin durumu hakkında açıklama yapan HDP, "Korona virüs salgınının etkileri bir süredir Meclis’te de artarak görülmektedir" uyarısını yaparak şunları söyledi:
"Salgın önlemleri konusunda kararlı ve özenli olmaya devam edeceğiz

Koronavirüs salgınının etkileri bir süredir Meclis’te de artarak görülmektedir.

Grup salonumuzun da bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğu hafta başında tespit edilmiştir. Bunun ardından çay ocağı, kat personeli, danışmanlar ve milletvekillerinin test yaptırmaları kararı alınmıştır.

Bu kapsamda yapılan ilk testlerde maalesef bir vekilimizin de enfekte olduğu anlaşılmıştır. Kendisi şu anda doktor kontrolü altındadır, sağlık durumu iyiye gitmektedir.

Bu konuda bulaşın artmaması için maske, fiziki mesafe ve hijyene dikkat etme tedbirlerinin aksatılmaksızın hem Meclis’te hem de Meclis dışında uygulanması konusunda kararlı ve özenli olmaya devam edeceğiz."