Sırrı Sakık, Demokat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın “HDP’nin bulunduğu bir ittifakta elbette bulunmayız” açıklamalarına tepki gösterdi

Gözden kaçırmayın

Gezi Direnişinin 9. yılında Silivri ve Bakırköy cezaevleri önünde açıklama Gezi Direnişinin 9. yılında Silivri ve Bakırköy cezaevleri önünde açıklama

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, tv100'de katıldığı programda gündemi değerlendirdi.

Seçim ittifaklarına da değinen Uysal şunları ifade etti, “HDP'nin bulunduğu bir ittifakta elbette bulunmayız. Kapatma sürecinin yargının kendi inisiyatifi ile başlamış değil. İktidarın talebi. İktidarın meşru-gayri meşru, resmi-gayri resmi tüm yöntemleri kullanacaklarını görüyoruz. Seçim rekabeti içinde iktidar HDP’ye oy veren seçmen kitlesini etkilemek için bir strateji geliştiriyor. Öcalan üzerinden bu stratejiyi yürütecekler” ifadelerini kullandı.

‘ÜLKENİN KADERİYLE OYNAMA!

Gültekin’in bu açıklamalarına eski HDP Milletvekili Sırrı Sakık sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. Sakık şunları söyledi, “Yapma Gültekin, kıyma bize! 0,000001’lik oyunla ülkenin kaderiyle oynama” ifadelerini kullandı.

‘CHP İLE İTTİFAK CAİZ’

Gültekin Uysal’a bir tepki de siyasetçi ve yazar avukat Sıdkı Zilan’dan geldi. Uysal’ı etiketleyen Zilan şu yorumda bulundu, “Menderes’i şehit eden CHP ile ittifak caiz, DP’yi iktidara taşıyan Kürtlere ittifak caiz değildir” tepkisinde bulundu.