HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdikten sonra Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı’ndan istifa etmek zorunda kalan Galip Aykaç’ın yöneticisi olduğu zincir marketten alışveriş yaptı.

Gergerlioğlu, “Bu terörist gıda maddelerini aldık ve artık Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça bizi ne ile suçlar; terör örgütü propagandası mı, terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım ve destekten mi hakkımızda soruşturma başlatır, buyursun. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı’nı, hakkımda bu konularda bir soruşturma açmaya davet ediyorum” dedi.

'NE PAHASINA OLURSA OLSUN BİM MARKETİNE GİRİYORUM'

Ömer Faruk Gergerlioğlu, bugün Galip Aykaç’ın yöneticisi olduğu zincir marketin Ankara’nın Dikmen semtindeki bir şubesine giderek buradan alışveriş yaptı.

Gergerlioğlu, markete girmeden önce şunları söyledi:

“Malumunuz, günlerdir bu konu tartışılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 harfli zincir marketleri ekonominin kötüleşmesinin mesulü olarak gösterdikten sonra, MHP lideri Devlet Bahçeli de zincir marketlerini terör örgütü ilan etti ve bir polemik başladı. BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç sert bir açıklama yaptı, ardından MHP’den sert açıklamalar geldi. Bir mafya lideri, Kürşat Yılmaz tehdit ve hakaretler yağdırdı, Galip Aykaç’a ve sonunda Galip Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı’ndan istifa etti ama terör örgütü üyesi olmaktan kurtulabildi mi acaba?

Bu saçma iddialar ve haksızlıklar karşısında her zamanki huyum, haksızlığa uğrayanın yanında oluyorum ve ne pahasına olursa olsun BİM marketine giriyorum gördüğünüz gibi.”

'GAYET TERÖRİST ÇİKOLATALAR OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ'

Gergerlioğlu, marketten alışveriş yaparken ise “BİM’de terörist gıda maddeleri görünmekte. Bunların arasından birkaç ürün seçelim. Bir çubuk kraker alalım, kakao kremalı bisküvi ve bir tane de çikolata alıyorum. Gayet terörist çikolatalar olduğunu görüyoruz. Gördüğünüz gibi Türkiye’nin hali bu. Bu terörist gıda maddelerini aldık ve artık Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça bizi ne ile suçlar; terör örgütü propagandası mı, terör örgütüne üye olmamakla birlikte yardım ve destekten mi hakkımızda soruşturma başlatır, buyursun. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı’nı hakkımda bu konularda bir soruşturma açmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: ANKA