E-Devlet'te sorgulama yapan yüzlerce kişi, haberleri olmadan siyasi partilere üye yapıldıklarını öğreniyor. Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Halkların Demokratik Partisi’nden belediye meclis üyeliğine seçilen Pınar Memiş'in de haberi olmadan AK Parti'ye üye yapıldığı ortaya çıktı.

Gelecek Partisi'ne verilmeyen miting alanı AKP’ye verildi Gelecek Partisi'ne verilmeyen miting alanı AKP’ye verildi

Mezopotamya Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, Memiş, 14 Ekim’de yaptığı siyasi parti üyelik sorgulamasında AK Parti Silvan İlçe Teşkilatı’na üye yapıldığını öğrendi. Üyelik kaydını sildiren Memiş, "Bugüne kadar her şeyi çaldılar, şimdi de özel bilgilerimiz çalıyorlar" sözleriyle duruma tepki gösterdi. Memiş, HDP Meclis üyeliği devam ettiği süreçte AK Parti'ye üye yapıldığına işaret ederek, "Kimliğim nasıl onların eline geçmiş? Yarın kimlik bilgilerimiz üzerinde daha büyük şeyler de yaparlar. Bu durumu kabul etmiyorum. Konuya ilişkin şikayette bulunacağım. Bu ahlaksızlıktır” dedi. 
 
Memiş, herkese siyasi parti üyelik sorgulaması yapması yönünde çağrıda bulunarak, şunları söyledi: "Bir partinin belediye meclis üyesini bile AKP’ye haberi olmadan üye yapıyorlarsa demek ki herkesi yapıyorlardır. Başta kadınlar olmak üzere tüm yurttaşlar siyasi parti üyeliklerini kontrol etsin."