HDP Mardin Milletvekili adayları Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mehmet Ali Aslan, Enise Çoban Güneyli ile Nurullah Görhan'ı Kızıltepe ilçesinde halkla bir araya geldi.

Aday tanıtım toplantısında konuşan HDP Mardin Milletvekili adayı Erol Dora, “Bugün Mezopotamya’da, Kızıltepe’den, tüm Türkiye haklarına Ortadoğu haklarına 8 Haziran’da yeni bir demokratik yaşam ve eşitlik, özgürlük vaat ediyoruz. Bugün binlerce insanımız cezaevlerindedir. Onların vermiş oldukları siyasi ve demokratik mücadeleleri sonucunda bugün biz burada konuşabiliyoruz. Öncelikle bütün Türkiye ve Ortadoğu haklarına demokratik ulus paradigması doğrultusunda yeni bir yaşam açan Sayın Öcalan’ı buradan selamlıyoruz. Mezopotamya’da doğan bu güneş 8 Haziran’dan sonra bütün Türkiye’yi ısıtacaktır. Bu kadın özgürlükçü mücadele Başta Rojava olmak üzere Şengal’de ve bütün orta doğuyu ısıtacaktır” diye konuştu.

HDP MODELİ MARDİN RENKLERİNDE İFADESİNİ BULACAK
HDP Mardin Milletvekilli adayı Gülser Yıldırım ise, şunları söyledi: “Bakıyoruz ki bir Arap, bir Kürt, bir Süryani, bir Mıhalmi ve halkımızın tüm renkleri Önderliğin felsefesi ve HDP’nin rengi ile temsiliyetini Mardin’de görüyor. HDP modeli Mardin renklerinde ifadesini bulacaktır. Mardin halkı bu modeli taçlandırıp tüm Türkiye’ye hediye edecektir. Biz Kızıltepe’de AKP’yi barajın altında bırakmalıyız. Çünkü AKP IŞİD’in temsiliyetidir. Gerek yaptığı iş birlikleri gerekse bölgemizde Ağrı’da ve Mardin’de yapmaya çalıştığı provokasyonlardan dolayı onu buradan silip barajın altında bırakmalıyız. Botan halkı, Mardin halkı olarak bilmeliyiz ki; AKP’ye giden her oy annelerin gözyaşı, gençlerin katledilmesi, kanın akması, savaş, inkâr demektir. Oysa HDP’ye verilen her bir oy Önderliğin, barışın, huzurun, demokrasinin, çözüm sürecinin güçlenmesi demektir. Bu vazife tarihidir ve yükü hepimizin omuzlarındadır. İnanıyoruz ki halkımız Erdoğan ve ekibine en güçlü cevabı verecektir. Kobanê’de YPJ, Şengal’de YJA Star, bugün de tüm alanlarda Kürt Kadınları öncülük eden güç konumundadır." (ANF)