HDP yöneticilerin bundan bir ay önce genel merkez binaları için polisten 'güvenlik' talebinde bulundukları öğrenildi...

Halkların Demokratik Partisi'ne (HDP) yönelik saldırılar son hedefi bu kez HDP Genel Merkezi oldu. Kimliği belirsiz kişiler, Genel Merkez'e taşlı saldırı gerçekleştirdi.

HDP Genel Merkezi’ne sabah saatlerinde gelen kimliği belirsiz kişi veya kişiler önce genel merkezde bulunan sekreterlere küfür ederek, “Buradan gidin sizi barındırmayacağız” dedikten sonra taşlı saldırıda bulundu. Saldırı sonucunda yaralanan olmazken, genel merkezin camları kırıldı.

Saldırının ardından genel merkeze polis gelirken, saldırıya ilişkin HDP’liler ise suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Olayın duyulmasının ardından HDP üyeleri, genel merkez önüne geldi.

HDP yöneticilerin bundan bir ay önce genel merkez binaları için polisten “güvenlik” talebinde bulundukları öğrenildi.

BİR ÇOK KENTTE SALDIRILAR DÜZENLENDİ

Gözden kaçırmayın

"Erdoğan, Abdülhamid Han’a benzeyeceğine Abdülhamid Han’ı kendine benzetiyor" "Erdoğan, Abdülhamid Han’a benzeyeceğine Abdülhamid Han’ı kendine benzetiyor"

Saldırıların polis tarafından engellenmemesi ve cezai yaptırımlara uğramaması, saldırganları teşvik ediyor. Sadece son bir kaç haftaki seçim çalışmaları sırasında HDP'ye yönelik bir çok kentte ırkçı-faşist saldırılar düzenlendi, kolektif linç girişimlerinde bulunuldu. (ANF)