HDP, belediye başkan adaylığı seçim kurulunca reddedilen Sabri Özdemir'in yerine göz doktoru Mehmet Demir'i aday gösterdi

Yerel seçim için HDP’nin Batman Belediye Başkan adayı olarak başvurusu yapılan Sabri Özdemir’in adaylığının, hakkındaki hapis cezaları nedeniyle Merkez İlçe Seçim Kurulu’nca kabul edilmemesi üzerine yeni bir isim belirlendi. HDP, Özdemir’in yerine Diyarbakır’da göz doktoru olarak görev yapan Mehmet Demir’i Batman Belediye Başkan adayı olarak Merkez İlçe Seçim Kurulu’na bildirdi.

Gözden kaçırmayın

İyi Parti Gençlik Kolları Atatürk Havalimanı'ndan seslendi İyi Parti Gençlik Kolları Atatürk Havalimanı'ndan seslendi

YERİNE KAYYIM ATANMIŞTI

Sabri Özdemir, 11 Eylül 2016 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından Batman Belediye Başkanlığı görevinden alınarak, yerine kayyım atamıştı.

15 Ağustos 2015 tarihinde ‘öz yönetim’ konulu basın açıklamasına katıldığı gerekçesiyle de Özdemir hakkında 53 kişiyle birlikte dava açılmıştı. Dava halen Batman 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor. Davada Özdemir’in de aralarında bulunduğu kişiler hakkında ‘devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak’ iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.