Beşiktaş Belediyesi’nin eski yöneticilerine yönelik rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve aralarında eski belediye başkanı Murat Hazinedar'ın da bulunduğu 7 şüpheli tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "çıkar amaçlı örgüt kurma", "rüşvet" ve "irtikap" suçlarından iki yıldır süren soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve emniyetteki işlemleri tamamlanan aralarında Murat Hazinedar'ın da bulunduğu 17 şüpheli bugün sabah saatlerinde Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Metin Lokumcu davasında tanık polisler dinlendi: "Orada değildim ama tutanağı imzaladım" Metin Lokumcu davasında tanık polisler dinlendi: "Orada değildim ama tutanağı imzaladım"

İFADELER İÇİN 9 SAVCI GÖREVLENDİRİLDİ

Şüphelilerin ifadelerinin alınması için 9 savcı görevlendirildi.

Savcılık sorgularının ardından Murat Hazinedar, Hüseyin Avni Sipahi, Çetin Kırışgil, Ekrem Eray Arda, Mehmet Uğur Şahin, Bediz Güvenkaya ve Mürvet Günday "icbar suretiyle irtikap" ve "rüşvet almak" suçlarından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildiler.

Şüphelilerden 1'i emniyetten serbest bırakılırken, 1'i de savcılık sorgusundan sonra serbest bırakıldı. Diğer 8 şüpheli için ise adli kontrol uygulanması talep edildi.