Anadolu Ajansının tarihinde ilk defa seçim verilerini bir YouTube kanalıyla paylaşacağını açıklayan Uğur, şunları söyledi:

"Anadolu Ajansı, tarihinde ilk defa seçim günü bir YouTube kanalı ile veri paylaşacak. O da biziz. Yani ana akım medyadan geri kalmayacağız. Ayrıca merkezlerinde bir muhabirimiz de hazır bulunacak. Şaşırtıcı ama güzel bir gelişme. Çok teşekkür ediyoruz."

Gazeteci Cüneyt Özdemir ise, Uğur'un paylaşımına "Mesele birincilik değil de bilginin doğruluğu. Bir sıkıntı olursa bizim seçim özel canlı yayınına bağlanabilirsiniz" yorumunu yaptı.

Daha sonra açtığı canlı yayında da konu ile ilgili konuşan Özdemir, "Biz zaten yapıyoruz Oğuzhan tüm tarihi kendiyle başlatıyor. Yok Hayko konuk olacakmış yok bilmem ne" ifadelerini kullandı.

Bu sözlerin üzerine Hayko Cepkin de konuya dahil oldu. Cüneyt Özdemir'in yayındaki sözlerine sosyal medya hesabından yanıt veren Hayko Cepkin ise bu yoruma sosyal medyadan "Mesele kalabalık olmak değil ki en güvenilir olanın seyredilmesi. Herkesin ortak bir derdi var o da gerçek ve güvenilir olan kim ise onu seyredip güvendiği bir yerden bilgiye ulaşmak. Oğuzhan studioda kimse olmadan da geceyi net yürütür. Konuk işi benim geyiğimdi zaten" dedi.

Özdemir ise bu yoruma "Hayko Bey bizim yayına da bekleriz… Sizin gibi insanlar bizim zenginliğimizdir. Ne kadar çok farklı kanal olursa o kadar iyi ayrıca" yanıtını verince Cepkin tepki gösterdi.

Cepkin Cüneyt Özdemir'e yazdığı yanıtta şöyle konuştu:

"Yaaaaa hadi be oradan sen de, 'sizin gibi insanlar'a karşı 'bizim gibi insanların' falan cümleye bak. Ben buna çakma nezaketli maval okuma derim. Ömrüm bu cümlelerle uğraşmakla geçti. Bende işlemez."