V60 ile filtre kahve demlerken bir türlü istediğiniz lezzeti yakalayamıyor musunuz? Suçu ekipmana atmadan önce kullandığınız teknikleri birlikte gözden geçirelim. Yaptığınız küçücük bir hata verdiğiniz tüm emeğin ziyan olmasına neden oluyor olabilir.

Hario V60 ile dışarıda içtiğiniz kadar lezzetli bir filtre kahve içmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey nitelikli çekirdekleri seçmek. Mithra Coffee’nin dünyanın farklı yerlerinden seçtiği kaliteli Arabica çekirdekleri arasından dilediğiniz ülkenin kahvesine kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Mithra Coffee üzerinden sipariş ettiğiniz filtre kahve çeşitleri, market kahveleri gibi uzun süre raflarda beklemez. Siparişiniz üzerine öğütülür ve paketlenir. Böylece kahveniz tazeliğinden ve aromasından bir şey kaybetmeden size ulaşır.

Mithra Coffee üzerinden kaliteli filtre kahveyi seçtikten sonra yapmanız gereken uygun tekniklerle kahveyi demlemek. Peki bu teknikler neler ve V60 ile filtre kahve nasıl demlenir? 

  • V60 ile filtre kahve demlemeden önce V60 dripperı serverın üzerine yerleştirin.
  • Daha sonra dripperın içine uygun boyutlardaki kağıt filtreyi koyun.
  • Kahveyi demleyeceğiniz suyun sıcaklığının 95 santigrat derece olmasına dikkat edin. Ayrıca burada suyun kalitesi de oldukça önemli. Kireç ve klor yönünden zengin olan şebeke suyu yerine temiz içme suyu kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü şebeke suyunun içindeki maddeler kahvenin tadını kesinlikle kötü yönde etkiliyor.
  • Sıcak su ile önce kağıt filtreyi dairesel hareketlerle ıslatın. Böylece hem kağıdın kokusunun kahvenin aromasını etkilemesinin önüne geçebilir, hem de ekipmanınızı ısıtabilirsiniz.
  • Daha sonra serverda biriken suyu boşaltın ve dripperın içine 25 gram kahve ekleyin. Drippera birkaç küçük vuruş yaparak kahvenin eşit bir şekilde dağıldığından emin olun.
  • Sıcak suyu kahvenin üzerinde tek bir yönde olmakla birlikte dairesel hareketlerle yavaş yavaş gezdirin. Böylece filtre kahve, içindeki tüm lezzetli aromaları yavaşça suya bırakacak.
  • En son adımda kahveyi birkaç dakika kadar dinlendirin ve serverı daire şeklinde bir iki defa çevirin. Ardından kahveyi servis edebilirsiniz.

İşte, V60 ile evde filtre kahve hazırlamak bu kadar kolay! Farklı ülkelerin filtre kahve çeşitlerine ve Hario’nun kahve ekipmanlarına sahip olmak ise Mithra Coffee’yle çok kolay!

Kahve Öğütme Ekipmanları Ne İşe Yarar?

Kahvenin içime hazır hale gelebilmesi için kavrulma işleminden sonra öğütülmesi gerekir. Bu sebeple de kahve çekirdeklerini öğütmek için belli kahve ekipmanları kullanılır. Bu kahve ekipmanları içinde sanayi tipi aletler olduğu gibi ev tipi, kullanımı kolay öğütücüler de bulunur.

Kahve öğütücüler, kahve kahve çekirdeklerini farklı demleme tiplerine göre öğütebilirler. Basit mekanizmaya sahip ev tipi kahve ekipmanları dahi farklı derecelere göre öğütme işlemi yapabilmenizi sağlarlar. 

Eğer evinizin rahatlığında taze aromaların tadını çıkarmak istiyorsanız kendi kahve değirmeninizi edinebilirsiniz. Mithra Coffee’nin kahve ekipmanları arasında yer alan Hario Mini Plus kahve değirmeni evinizin rahatlığında kullanabileceğiniz en kaliteli ve kullanımı en kolay aletlerden biri.

Kahve ekipmanları içinde kalitesiyle ve şık tasarımıyla dikkat çeken Hario Mini Plus kahve değirmeni kolay ayarlanabilir mekanizmasıyla herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir ekipman. Hario Mini Plus seramik değirmen oldukça hafif plastik gövdeye sahip. Ayrıca 24 gram öğütülmüş kahve kapasitesi bulunuyor. Tek kol ile kahve öğütme ayarını kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Bu basit, şık ve kullanışlı kahve değirmeniyle Hario V60, Chemex, AeroPress, syphon ve French press gibi farklı demleme stillerine göre öğütüm yapabilirsiniz. Seramik dişleri sayesinde kahve çekirdeklerini ısıtmadan eşit boyutlarda öğütebilmenizi sağlar.

Mithra Coffee’nin kahve ekipmanları arasında Hario markasına ait daha pek çok alet de yer alıyor. Kaliteli dripper, drip kettle, kağıt filtre gibi gereçlerle size evinizde lezzetli aromalar hazırlarken yardımcı oluyor. Mithra Coffee’nin kahve ekipmanları arasından ihtiyacınız olan malzemeleri seçebilir ve taptaze aromaların tadına dilediğiniz yerde varabilirsiniz.

Mithra Coffee ile Aradığınız Lezzet Aynı Gün Kapınızda!

Nitelikli kahvelere ulaşmak her zaman kolay olmayabilir. Özellikle yoğun tempolu hayata sahip kahveseverler için. Ancak bu durum Mithra Coffee ile tanışana kadar geçerli. Çünkü Mithra Coffee seçtiğiniz o lezzetli aromaları gün sona ermeden evinize ya da iş yerinize getiriyor. 

Mithra Coffee ile severek tükettiğiniz kahve çekirdeklerini ya da denemeye bir türlü fırsat bulamadığınız çekirdekleri keyifle deneyimleyebilirsiniz. Siparişiniz üzerine taze taze öğütülen kahve çekirdekleri tadından, aromasından ve tazeliğinden ödün vermeden özenle paketlenir. Size ise taptaze kahvelerin tadını çıkarmak kalır. Mithra Coffee ile aynı gün teslimat seçeneğinden yararlanmak için sipariş teslimat adresinin İstanbul içinde olması gerekiyor. Ayrıca bu hizmet İstanbul’un belli ilçelerini kapsamıyor.

Diğer taraftan aynı gün teslimat seçeneğinden faydalanabilmeniz için Mithra Coffee internet sitesi üzerinden siparişinizi saat 12.00’a kadar oluşturmanız gerekiyor. Saat 12.00’dan sonra oluşturulan siparişler bir sonraki iş gününde teslim ediliyor. Üstelik 69 TL üzeri alışverişlerde bu hizmet tamamen ücretsiz.

Eğer İstanbul il sınırları içinde ikamet etmiyorsanız Mithra Coffee üzerinden oluşturacağınız siparişler kargo ile tarafınıza ulaşacaktır. Türkiye’nin en iyi hizmeti veren kargo firmalarından biriyle çalışan Mithra Coffee, Türkiye’nin neresinde olursanız olun anın tadını çıkarmanız ve eşsiz aromalar eşliğinde büyüleyici bir yolculuğa çıkmanıza yardımcı oluyor.