Hürriyet yazarı Hande Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın tartışma konusu olan çantaları hakkında yazdı. Fırat, Erdoğan'ın orijinal markalar yerine 'imitasyon' çantalar kullandığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı "Emine Hanım’ın bir çantası var. Onu da sarayın bahçesinde yaksın" sözlerini ve Erdoğan'ın "Sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma. Yakılacak çantaları arıyorsan sizde çok" yanıtını hatırlatan Fırat, "Kaynaklarımdan bu konuda edindiğim bilgiler, sıfır atık projesine öncülük eden Emine Erdoğan’ın bu hassasiyetini çanta başta olmak üzere aksesuvarlarında da sürdürdüğünü gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Fırat, “kendisine aktarılan bilgilere göre” konuyla ilgili şunları yazdı:

"Orijinal marka çanta kullanmamaya özen gösteriyor. Yani iddia edildiği gibi büyük rakamlara çanta alınmıyor. Daha çok yerli malını tercih ediyor. Orijinalin yerine çakma yani imitasyonlarını alıyor. Tercihi daha çok geri dönüşüme imkân veren maddelerden çanta ve aksesuvarlar."

'MACRON'A GOLLÜK ORTA OLMUŞ'

Fırat'ın yazısı sosyal medyada da tartışma yarattı. Sosyal medya kullanıcıları Emine Erdoğan'ın 50 bin dolarlık çanta kullandığı şeklinde bir ifadenin de yer aldığı yazısı nedeniyle “güzel vasıf atfetmeyerek hakaret” suçlamasıyla yargılanan Evrensel gazetesi yazarı Ender İmrek'in davasını hatırlattı.