Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki "yetersizliğiyle" gündem olan Kızılay’ın, depremin üçüncü gününde AHBAP Derneği’ne 46 milyon lira karşılığında çadır sattığını ortaya çıkarmıştı.

Prof. Ahmet Ercan, depremi afete çeviren üç faktörü sıraladı Prof. Ahmet Ercan, depremi afete çeviren üç faktörü sıraladı

Söz konusu haberin ardından AHBAP ve Kızılay'dan doğrulama gelirken sosyal medyada çok sayıda eleştiri yöneltildi.

Yardım ve bağış toplama çalışmaları nedeniyle iktidar çevrelerince hedef gösterilen AHBAP Derneği'nin kurucusu ve müzisyen Haluk Levent, "Neden açıklama yapmadınız" eleştirilerine yanıt verdi.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Levent, "Hepinizi anlıyorum. Neden önceden siz açıklamadınız diyorsunuz bunu da anlıyorum. Bir eksiğimiz varsa yakında denetim raporlarında görünecekti. Ben en başta bu bölgede acı çekenleri düşünmek zorundayım. Bugün olsa inanın aynasını yapardık. Eleştiriliyoruz. Sizin canınız sağ olsun" dedi.

Haluk Levent kimdir?

Haluk Levent, Türk şarkıcı, besteci, söz yazarı ve sosyal aktivisttir. 20 Kasım 1968 tarihinde Adana'da doğmuştur. Müzik kariyerine 1993 yılında "Yollarda" adlı albümüyle başlamıştır. Kariyeri boyunca birçok başarılı albüm ve şarkıya imza atmıştır.

Haluk Levent ayrıca, çeşitli sosyal ve siyasal konulara ilişkin görüşleri ve aktivizmi ile de tanınmaktadır. İnsan hakları, çevre ve hayvan hakları konularında farkındalık yaratmak için müzik etkinlikleri düzenlemekte ve kampanyalara destek vermektedir.

Levent, ayrıca Türkiye'de birçok ödüle layık görülmüştür. Bu ödüller arasında Altın Kelebek Ödülleri, Kral TV Ödülleri, İTÜ Mezunlar Derneği Yılın Sanatçısı Ödülü ve Emek ve Adalet Ödülü gibi ödüller yer almaktadır.