Sanatçı Haluk Levent, kurucusu olduğu AHBAP Derneği’nin yıpratılması için bir ekip kurulduğunu belirtti, çalışmaların aksamaması için sosyal medyadaki kendi kişisel hesaplarını 'AHBAP'lara  devrettiğini duyurdu. Haluk Levent'in kişisel Twitter hesabının adı da 'Haluk Levent Ahbapları' olarak değişti.

Haluk Levent'in mesajları şöyle:

ABD İnsan Hakları Raporu'nda Türkiye eleştirisi: Hükümet hukukun üstünlüğünü tehlikeye attı ABD İnsan Hakları Raporu'nda Türkiye eleştirisi: Hükümet hukukun üstünlüğünü tehlikeye attı

"Bir ekip kurulmuş kim kurdurmuş bilmiyorum. Ahbap ı yıpratmak için eski ne varsa yayma ve yayınlama kararı almışlar. Ben de bir karar aldım. Ben çalışmalarıma devam edeceğim. Ve bu sayfayı Ahbaplar yönetecek. Bu halk düşmanları ile muhatap olamam çünkü işlerimiz aksıyor.

Kim ne yaparsa kim ne yazarsa yazsın artık bu sayfadan cevap verilmeyecek. Sadece işimize yoğunlaşıp sizden gelen bağışları iyi projelerle sizlere sunmayı hedefliyoruz Deprem yaraları sarıldıktan sonra şeytanın yeryüzü temsilcilerine toplu cevap verip hesaplaşacağım."