Depremin ardından bir yandan yardımları koordine ederken bir yandan da topladığı bağış miktarı 1 milyar TL'yi aşan ve hedef gösterilen AHBAP'ın başkanı Haluk Levent, televizyon kanallarının ortak yayınıyla başlatılan kampanyaya da bireysel bağış yaptı.

Twitter'dan yaptığı paylaşımda "TV ye bağlanmak istedim ama olmadı" diyen Levent "Yıllarca beraber çalıştığımız eskisinden yeni yöneticisine kadar görüştüğüm bildiğim hatta yangınlarda sellerde özverili çalışmalarına tanık olduğum Afad emekçileri geldi aklıma. Onlara selam olsun. Ben de 500 bin ₺ bağış açıklıyorum" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli personel alacak Sağlık Bakanlığı 31 bin 600 sözleşmeli personel alacak

8 televizyon kanalının ortak yayında ATV’nin, Haluk Levent'in kurusu olduğu Ahbap Derneği'ne destek veren Oktay Kaynarca ve Kenan İmirzalıoğlu’nun katılmasını istemediği iddia edilmişti. Haberle ilgili Twitter hesabından paylaşım yapan Haluk Levent de üzgün olduğunu belirterek 'sanatçılarla televizyonda para toplayalım' çağrısında bulundu.

Daha sonra RTÜK başkanı ile görüşen Levent, "ATV'nin isimleri daha önceden belirlediğini, bunun bilgisinin kendisine önceden geldiğini iletti" dedi.

"Hepimiz hata yaparız" diyen Levent, eski tweetini silerek ATV yönetiminden özür diledi.