Sosyal medyanın her geçen gün daha fazla önem kazandığı, çoğu kişi tarafından kabul edilen bir durum. Halit Ergenç'in yeğeni Aziz Akgül tarafından tasarlanan Pondr uygulaması da, sosyal ağ uygulamaları arasındaki yerini aldı. 

Pondr’ın farkı, sizi kısıtlı çevrenizle değil herkesle konuşturması

Etkinlikte konuşan Pondr’ın yaratıcısı Aziz Akgül, “Pondr, aklınıza gelen her konuda bir fotoğraf üzerinden arkadaşlarınızın görüşlerini kolayca alıp en yaratıcı şekilde tüm dünya ile paylaşmanızı sağlıyor. Pondr’ın en belirgin farkı ise etkileşime daha açık olması. Zira Pondr’da bir konu hakkındaki görüşünüz ya da fikriniz asla kaybolmuyor. İnsanların fikir ve görüş belirtme sayıları diğer popüler sosyal medya platformlarına oranla Pondr’da çok daha fazla. Pondr’ı hayata geçirirken en önemli amacımız, insanlara yaşamlarını, fikirlerini ve görüşlerini paylaşma ve özellikle hashtag ve lokasyon takibi sayesinde dünyanın farklı bölgelerindeki insanlarla benzer görüşler etrafında buluşup bilgi ve ilişki geliştirme imkânı tanımaktı. Hedefimiz Türkiye’den çıkan bu projeyi tüm dünyaya yaymaktır. Bunu başarma yolunda önemli mesafe aldık. Bugün dünyanın her yerinden ve her kesiminden internet kullanıcısı Pondr’ı tercih ediyor. Uygulamamızı daha da geliştirerek Pondr’ı daha da büyüteceğimize inanıyoruz. Bu doğrultuda gerek ülkemizden gerekse yurtdışından birçok yatırımcı ile görüşme halindeyiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu. 

Projenin ilk yatırımcısı olan ve kendisi de bir Pondr kullanıcısı olan başarılı oyuncu Halit Ergenç, “Sosyal medya hayatımızı birçok yönden değiştirdi. Beni en çok etkileyen yönü ise insanları birbirlerine bağlama gücüydü. Sohbet etmek, fikirlerimi diğer insanlarla paylaşmak ve aldığım görüşler doğrultusunda yeni fikirler oluşturmak gündelik yaşantımda yapmaktan büyük keyif aldığım uğraşlar arasında. Sosyal medya da bu yönden beni tatmin eden bir yapıya sahip. Pondr yapısı, yarattığı ve yaratacağı yaşam paylaşma kültürü ile başka insanlarla iletişim kurmayı ve etkileşime açık olmayı seven herkes için vazgeçilmez bir uygulama olacak. Sevgili Aziz’den Pondr fikri geldiğinde ve Pondr’ın yapabileceklerini öğrendiğimde çok heyecanlandım ve Pondr’ın tam da kafamdaki sosyalleşme ağı tanımına uyduğunu gördüm. Doğru proje, iyi odaklanma ve geniş vizyonla Pondr’ın yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir sosyalleşme ağı haline geleceğinden kuşkum yok.”  diyerek, yeni sosyal ağ için görüşlerini dile getirdi. 

Facebook, Twitter, Instagram gibi uygulamaların gelişerek önem kazandığı bir süreçte Pondr'da kendi kitlesini oluşturarak Türkiye'nin başarılı uygulamaları arasında yer edinecek gibi görünüyor. 

kaynak : www.webtekno.com