Organize suç örgütü liderliği suçlamasıyla aranan Sedat Peker'in iddialarında adı geçen KKTC'de uyuşturucudan temin edilen para trafiğinin merkezinde olduğunu öne sürülen Halil Falyalı ve şoförü, dün KKTC'nin Girne kentinde düzenlenen suikastla öldürüldü.

Yenidüzen gazetesinden Hüseyin Özbarışçı'nın haberine göre, suikastın düzenlendiği bölgede yaşayan bir kişi saldırı anını anlattı.

"O ana kadar bölgede her şey normaldi. Ben o sıralarda mutfakta tost yapıyordum" diyen kişi, "Birden silah sesleri duymaya başladık. Taramalı tüfeklerle… Sesler yaklaşık 5 dakika sürdü. Silah seslerinin ardından bir kadın 'Halil, Halil' diye bağırmaya başladı. Ben onu ‘Ali’ olarak anladım ve aklıma gelmedi. Olayın ardından polis ve ambulans geldi. Polis o andan sonra şerit çekti ve sokağa giriş çıkışları kapattı" ifadelerini kullandı.

Silah seslerini nereden geldiğini anlayamadıklarını dile getiren bölge sakini, "Bir anda oldu ve ne olduğunu anlayamadık. Silah seslerinin nereden geldiğini de çözemedik. Kapıyı açıp baktık ama açık söylemek gerekirse çok korktuk. Ben hayatımda bu kadar silah sesi duymadım. Uykularım kaçtı, uyuyamadım. Film gibi bir geceydi, korkunçtu" dedi.

Bölgede genellikle yabancıların yaşadığını, yaz aylarında KKTC'ye geldiklerini ve bu nedenle bölgenin sessiz bir yer olduğunu aktaran kişi şöyle devam etti:

"İçerisinde bulunduğumuz sokakta zaten az ev bulunuyor. Bu bölgede genelde yabancılar yaşıyor. Buradaki evlerin büyük bir bölümü de boş, çünkü yabancılar yaz aylarında Kıbrıs’a geliyor. Aslında korkumuzun bir nedeni de o… Bölgede neredeyse yalnız yaşıyoruz. Kış aylarındayız ve doğal olarak o saatlerde herkes evine kapanıyor. Olay yaz aylarında bu kadar kolay olmazdı çünkü yaz aylarında söz konusu yolda insanlar yürüyüş yapıyor, bölgedeki insanlar da hep dışarıda oluyor. Olay günler öncesinden muhtemelen planlanmıştır diye düşünüyorum ama önceki günlerde de bölgemizde tuhaf olan bir şey yaşanmadı. Dediğim gibi, her şey o ana kadar normaldi."