Bugünkü köşesinde Türkiye siyasi tarihinin darbeler tarihi olduğunu yazan gazeteci Sedat Bozkurt, 15 Temmuz ile ilgili olarak "Aslında o gece fiziki müdahaleye maruz kalan tek siyasetçi Yıldırım’dı…" ifadelerini kullandı.

Altılı masaya sunulacak seçim anketinin sonuçları belli oldu: Seçmenin yüzde 22'si HDP'yi istiyor Altılı masaya sunulacak seçim anketinin sonuçları belli oldu: Seçmenin yüzde 22'si HDP'yi istiyor

Sedat Bozkurt, Kısa Dalga'daki köşesinde Yıldırım’ın 15 Temmuz gecesi MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a ‘ulaşamamayı’ kendisine dert edindiğini ifade ederek, “Binali Yıldırım’ın, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ın görevden alınması için kararname hazırlattığını yazdı.

Sedat Bozkurt'un yazısından o kısım:

"Binali Yıldırım kendisine bağlı MİT müsteşarına ulaşamamayı dert edindi ve Vietnam gezisi sonrasında 2017 yılında MİT Müsteşarının görevden alınma kararnamesini hazırlattı. Çünkü MİT Müsteşarı ile yaptığı görüşmede de sorularının hiçbirine yanıt alamamıştı.

Ancak Yıldırım’ın uçağı piste indiğinde resmî gazetede yayınlanan sürpriz bir karar bekliyordu kendisini: MİT Müsteşarlığı Başbakanlık'tan alınarak doğrudan Cumhurbaşkanlığına bağlanmıştı…"