Güneş'ten haber alınamıyor: Polis, 'TEM almıştır' dedi, ailesi bir kez daha gözaltına alındı

Günlerdir kendisinden haber alınamayan Gökhan Güneş'in nerede olduğunu soran ailesi ve arkadaşları bir kez daha gözaltına alındı

Güncel 25.01.2021 - 11:27 25.01.2021 - 11:27

Sivil giyimli kişiler tarafından 4 gün önce kaçırılan Gökhan Güneş’in akıbetini soran ailesi ve arkadaşları, bir kez daha gözaltına alındı.

20 Ocak'ta İstanbul Başakşehir'de polis oldukları iddia edilen kişilerce kaçırılan ve kendisinden haber alınamayan Gökhan Güneş’in bulunması için yapılan eylemler sürüyor. Ailesi ve arkadaşları bu kez İstanbul İkitelli'de bulunan Arena Park önünde Güneş’in akıbetini sordu.

'KARDEŞİMİ KAÇIRDINIZ, GERİ VERECEKSİNİZ'

"Gökhan nerede?" yazılı pankartın açıldığı eylemde, kardeşleri Nurhayat Güneş ve Gülhayat Güneş Toraman konuşma yaptı.  Nurhayat Güneş, "Bu mahallede daha önce defalarca kez kaçırılmaya çalışılan kardeşim nerede? Kardeşimi kaçırmaya çalışanlar, kaybetmeye çalışanlar size sesleniyoruz: Gökhan'ı ya verirsiniz ya da biz her gün sokaklarda, meydanlarda onu aramaya devam ederiz. Gökhan nerede? Bir daha soruyoruz. İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı kardeşimi kaçırdınız, geri vereceksiniz" dedi.

'ZULMEDEREK YILDIRAMAZSINIZ'

Gülhayat Güneş Toraman ise, "Gökhan için buradayız, olmaya da devam edeceğiz. Kardeşimi bırakmayacağız, kaybedemeyeceksiniz. Biz durmayacağız, yılmayacağız. Bizi gözaltılarla, farklı yerlere dağıtarak, hastanelere, uzak yerlere bırakarak, zulmederek yıldıramayacaksınız" ifadelerini kullandı.

POLİS, AİLESİNİ VE ARKADAŞLARINI GÖZALTINA ALDI

Polis, yapılan konuşmaların ardından aile bireyleri Gülhayat Toraman ve Nurhayat Güneş ile arkadaşları Ferhat Harun Pehlivan, Özge Doğan ve Hacı Toraman’ı gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

POLİS: TEM ALMIŞTIR, BİRKAÇ GÜNE GERİ BIRAKIRLAR

Güneş'in ailesi ve arkadaşları daha önce de gözaltına alınmış, Güneş'in ablası Gülhayat Güneş, gözaltında tehdit edildiklerini belirterek, kendilerini gözaltına alan polislerin, “Gökhan’ı muhtemelen TEM almıştır. Birkaç güne bırakırlar” dediğini aktarmıştı.

Güneş, “Emniyet Müdürü’ne kardeşimi bulun dediğimde, ben Gökhan’ı bulacağım demedi. ‘En kısa sürede sana teslim edeceğim’ dedi. Bu da Gökhan’ın ellerinde olduğunu gösteriyor" demişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@