Zerrin Özer'den 'vizyon toplantısı' eleştirilerine suç duyurusu

Eleştirilerin hakaret içerdiği iddiasıyla 50 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu...

Zerrin Özer'den 'vizyon toplantısı' eleştirilerine suç duyurusu

Zerrin Özer, Başbakan Erdoğan'ın vizyon toplantısına katıldığı için kendisine Twitter ve Facebook üzerinden yöneltilen eleştirilerin hakaret içerdiği iddiasıyla 50 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Özer, rahatsız olduğu için, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Çağlayan'daki adliyeye gelen Özer'in avukatı Oğuz Çelik'in yaptığı yazılı açıklamada, "Değerli sanatçımız Zerrin Özer, 11 Temmuz 2014 tarihinde Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimi için düzenlediği Vizyon toplantısında bulunmasından dolayı gerek twitter gerekse facebook üzerinden haksız eleştiriler ve hakaretlere maruz kalmıştır. Zerrin Özer'in toplumumuzun her bireyi gibi fikirlerini ifade etmekte, demokratik haklarını kullanmada özgür olduğunu belirtmiştir. Sosyal medya üzerinden bir takım kişiler eleştiri sınırlarını aşan sözler ve paylaşımlarda bulunmuş, ağza alınmayacak şekilde hakaret ve küfür etmişlerdir. Sosyal medyadaki bu paylaşımlar sanatçımız Zerrin Özer'i fevkalade yaralamış ve derin üzüntüye boğmuştur. Özellikle şahsına, inancına, sanatçılığına, şerefine, onuruna hakaret eden kişiler hakkında kamu davası açılarak cezalandırılması için Cumuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur" denildi. (BirGün)

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2014, 19:13

YORUM EKLE
YORUMLAR
elcin
elcin - 7 yıl Önce

hakaret olmamasi gerekir ama surasi da bir gercek zerrin ozer sevenlerinin kalbini kirmistir, erdogan gibi nefret soylemi ile kitlelere hukmeden bir lidere ne kadar para alsa da destek olmamasi gerekirdi, kac tane akp secmeni acaba zerrin ozer gibi insanlarin yasam alanina saygi duyuyor da gelmis erdoganin kampanyasina katilmis...

SIRADAKİ HABER