Yüksekova Halk Meclisi Eşbaşkanı Sibel Çapraz tutuklandı

Polis operasyonunda vurulan ve uzun süredir tedavisi devam eden Yüksekova Demokratik Toplum Meclisi Eşbaşkanı Sibel Çapraz, tedavisi devam etmesine rağmen tutuklanarak cezaevine gönderildi

Yüksekova Halk Meclisi Eşbaşkanı Sibel Çapraz tutuklandı
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde geçen yıl 27 Kasım’daki bir operasyonda polisin yaraladığı Yüksekova Demokratik Toplum Meclisi Eşbaşkanı Sibel Çapraz, ‘örgüt üyesi olmak’ ve ‘halkı tahrik etmek’ iddialarıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sibel Çapraz, 96 gündür tedavi görüyordu. Bu sürede 15 ameliyat geçiren Çapraz, İstanbul’da tedavi gördüğü hastaneden Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki ameliyatını olmak üzere taburcu edildi.

Ancak Çapraz, önce İstanbul Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne, buradaki polis sorgusunun ardından da İstanbul Adliyesi’ne götürüldü ve segbis ile Yüksekova’daki savcı tarafından sorgulandı.

SUÇLU DEĞİL MADUR

Tutuklanması talebiyle Yüksekova Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen Çapraz, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmezken, “suçlu değil mağdur” olduğunu söyleyerek, tahliyesini istedi.

Fakat Yüksekova Sulh Ceza Mahkemesi, Çapraz’ın ‘örgüt üyesi olmak’ ve ‘halkı tahrik etmek’ iddialarıyla tutuklanmasına karar verdi.

Çapraz, daha sonra Bakırköy Kadın Tutukevi’ne gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 08:20

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER