Yüksekdağ'dan referandum mesajı: Faşizme inat en güçlü 'Hayır' deme zamanı

Yüksekdağ'dan sandığa gidin çağrısı

Yüksekdağ'dan referandum mesajı: Faşizme inat en güçlü 'Hayır' deme zamanı

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, referandum için bir mesaj payalaştı.

Herkesi mutlaka sandığa gitmeye davet eden Yüksekdağ, " 'HAYIR' demenin yasak, 'HAYIR' diyenlerin tutsak olduğu koşullarda, faşizme inat kazanmaya inanarak en güçlü 'HAYIR' deme zamanı geldi" dedi.

Yüksekdağ'ın mesajı şöyle:

"Türkiye halkları referandum eşiğine geldi. Bu eşiği geçince aydınlığa mı karanlığa mı çıkılacağını oy verenler belirleyecek.

Tarihte eşi benzeri az görülen bir baskı ve eşitsizlik ortamında sandığa gidiliyor. 'HAYIR' demenin yasak, 'HAYIR' diyenlerin tutsak olduğu koşullarda, faşizme inat kazanmaya inanarak en güçlü 'HAYIR' deme zamanı geldi. Şimdi nerede olursak olalım, aynı cesarette, aynı umutta, aynı ufukta buluşacağız.

“İçerde, dışarda, derste, sırada” aynı sesle haykıracağız. Farkımız ne olursa olsun, çoğul türkümüzü aynı sözle söyleyecek, herkesle birlikte hepimiz kazanalım diye 'HAYIR' diyeceğiz.

'HAYIR' için sandık başına, görev başına!

Halklarımız kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla; emek ve doğa, barış, özgürlük ve adalet savunucularıyla, rengarenk bir kararlılıkla 'HAYIR' demeye çağırıyorum.

Gelin bir kez daha zorla güzellik olmayacağını haykıralım. Güzelliği ve geleceği oylarımızla, irademizle kazanalım. Her 'HAYIR' oyu bugünden geleceğe sözümüz, tarihe basılmış mührümüz olsun. Bütün Türkiye halklarını mutlaka sandığa gitmeye, hepimizin kazanacağı yolu açmaya çağırıyorum. Daima umutla, dirençle, birlikte..."

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2017, 20:15

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER