YPG: Kobani'deki hakimiyetimiz pekişiyor; 42 IŞİD'li öldürüldü, 1 tank ele geçirildi

YPG Basın Merkezi'nin açıklamasında Haseke'deki son duruma ilişkin de bilgi verildi

YPG: Kobani'deki hakimiyetimiz pekişiyor; 42 IŞİD'li öldürüldü, 1 tank ele geçirildi

Kobani’de ilerleyişini sürdüren YPG ve YPJ savaşçıları, gerçekleştirdikleri operasyonlarda 42 IŞİD üyesini öldürürken, 1 tank ile çok sayıda askeri malzemeyi ele geçirdiklerini açıkladılar.

ANF'de yer alan habere göre, YPG Basın Merkezi tarafından yapılan açıklamada Kobani'deki son duruma ilişkin şu bilgiler verildi:

"KENTTEKİ HAKİMİYETİMİZ PEKİŞİYOR"

 “Kentteki hakimiyetini pekiştiren güçlerimiz, kent güneyindeki köylerde de ilerlemeye devam etmektedir.

Savaşçılarımız Kobanê'nin güneyinde bulunan Memite köyüne yönelik bir operasyon düzenledi. Operasyonda Termik ve Memite köyleri arasında kalan bölge de güçlerimiz tarafından hedeflenmiştir. Kısa sürede Memite köyünü ele geçiren güçlerimiz, çetelere ağır darbeler vurmuştur. Operasyonda çetelere ait 1 askeri araç darbelenmiş, tespit edilebilen 42 çete üyesi öldürülmüştür."

22 IŞİD'linin cenazesiyle çok sayıda mühimmatın ele geçirildiğinin belirtildiği açıklamada, Kobani'nin doğusunda bulunan Alişar köyünde üslenen IŞİD gruplarına yönelik de bir saldırı düzenlendiği ifade edildi. YPG Basın Merkezi, “Bu saldırıda çetelere ait 1 adet askeri araç içindeki çetelerle birlikte imha edilmiştir. Saldırıdaki ölü ve yaralı çete sayısı netleştirilememiştir” dedi.

HASEKE’DE Kİ ÇATIŞMALAR

YPG, Haseke’de yapılan eylemlere ilişkin de şu bilgileri verdi:

“Dün gece güçlerimiz Haseke'ye bağlı Um Eldibis ve Um Elkibir köylerinde DAIŞ çetelerine yönelik 2 ayrı saldırı düzenlemiştir. Saldırı hazırlığı yapan çetelerin bir evde üslendiği bilgisini alan güçlerimiz bu eve baskın yapmıştır. Kısa süreli çatışmanın ardından çete grubu kaçmak zorunda kalmıştır. Burada 2 çete üyesi öldürülmüş, 3 çete üyesi de yaralanmıştır.

Güçlerimiz eş zamanlı olarak her iki köy arasında hareket halinde bulunan 2 çete aracını hedeflemiştir. Her 2 aracın da darbe aldığı saldırıdaki ölü ve yaralı çete sayısı tespit edilememiştir."

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2015, 15:38

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER