YPG 5 köyü daha özgürleştirdi

İki köyde ise IŞİD'e yönelik operasyon sürüyor

YPG 5 köyü daha özgürleştirdi

138’inci gününde devam eden Kobani direnişinde, YPG ve YPJ güçleri, kentin batı ve güneyinde yer alan bazı köyleri IŞİD'den kurtardı.

YPG ve YPJ güçlerinin bugün sabaha karşı başlattıkları temizlik operasyonlarında Kobani'nin beş köyü daha özgürleştirildi.

Kobani kent merkezin özgürleştirilmesinin ardından YPG/YPJ güçlerinin köylere yönelik temizlik operasyonları devam ediyor.

YPG Basın Merkezi tarafından yapılan açıklamada, bugün sabaha karşı başlatılan özgürleştirme operasyonlarında beş köyün daha özgürleştirildiği, iki köye yönelik de temizlik operasyonlarının sürdüğü belirtildi.

Açıklamada, YPG ve YPJ güçleri Kobanê'nin batı yakasına düşen ve geçtiğimiz gün 9 sivilin yaralanmasına neden olan IŞİD'in havan saldırılarını gerçekleştirdiği Minaz ve Zorava köylerinin ardından Siftek'in üç köyü, Şikeft ve Dolê köylerinin özgürleştirildiği kaydedildi. Güney'de ise Gulmet köyünün temizlenmesinin ardından Êdik köyünün temizlenmesine yönelik düzenlenen operasyonda 11 IŞİD üyesinin öldürüldüğü duyurulan açıklamada, Doğu cephesinde Til Hecib köyüne yönelik operasyonda IŞİD'e ait bir aracın imha edildiği belirtildi.

Kaynak: Evrensel

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2015, 15:04
YORUM EKLE