Yılmaz, Bayar ve Menderes: Üç başbakan üç intihar

Celal Bayar ve Adnan Menderes'in çocuklarının intihar etmişti

Yılmaz, Bayar ve Menderes: Üç başbakan üç intihar

Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlunun intiharı akıllara Celal Bayar ve Adnan Menderes'in çocuklarının intiharını getirdi.

Üç başbakan üç intihar Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın büyük oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz (38), 16 Aralık Cumartesi günü Beykoz’daki evinde şakağından tek kurşunla vurulmuş halde bulundu. Yavuz Yılmaz’ın yanında, babasına ait ruhsatlı Smith Wesson marka tabanca vardı. Polis, bitişik atışla öldüğü belirlenen Yavuz Yılmaz’ın intihar ettiğini açıkladı.

Bu intihar akıllara Celal Bayar ve Adnan Menderes'i getirdi. Çünkü Mesut Yılmaz, Celal Bayar ve Adnan Menderes'in ortak noktası vardı. O da üç başbakanın da oğlunun intihar etmiş olmasıydı.

Celal Bayar’ın oğlu Refii Bayar 1940 yılında Celal Bayar’ın başbakanlığı sırasında hakkında açılan Denizcibank soruşturması sırasında yaşamına son vermişti.

İdam edilen Adnan Menderes'in oğlu Yüksel Menderes de babasının ölümünden 11 yıl sonra 1972 yılında intihar etti. İntihar etmeden önce baş ucuna bir not bırakan Adnan Menderes'in oğlu Yüksel Menderes, "Kötü hadiseler karşısında daha fazla tahammül gösteremeyeceğim. Artık yaşama gücümü kaybettim. Babamdan daha kötü gidiyorum" yazmıştı.

Kaynak: CNN Türk

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2017, 16:15

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER