Yerkel'e rapor veren doktor aranıyor

Rapor doğruysa, imzası olan doktora meslekten men cezası verilebilecek

Yerkel'e rapor veren doktor aranıyor

Türk Tabipler Birliği, Soma’da atılan tekmeye ‘7 gün iş göremez raporu’ veren doktoru arıyor.  Soma’da bir kişiyi tekmelerken görüntüleri ortaya çıkan Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in, bu olay için rapor aldığı açıklanmıştı.

Türk Tabipleri Birliği, o raporun doğruluğunu araştırıyor. Rapor doğruysa, imzası olan doktora meslekten men cezası verilebilecek. TTB Genel Sekreteri Beyazıt İlhan, bu tür raporlara daha önce de rastladıklarını belirterek, “Bir vatandaşı döven üç polisin ‘elimiz acıdı’ diye rapor aldığına şahit olduk” dedi.

İlhan şunları söyledi: Tabii bu tür olaylar çok vahim. Hem raporu alan için hem de raporu veren doktor için. Şimdi benzer bir olayın Soma’da meydana geldiğini öğrendik. Yapılan açıklamalarda vatandaşı tekmeleyen Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in rapor aldığı söylendi. Biz TTB olarak şimdi bunun doğruluğunu araştırıyoruz. Konuyu hem SGK hem de Sağlık Bakanlığı nezdinde araştıracağız. Gerçekten böyle bir rapor varsa, o rapora imza atmak bir suçtur. Hekimlik meslek ilkeleri bakımından 6 aya kadar meslekten men cezası verilir. TCK‘da da 3 yıldan 8 yıla kadar ceza isteniyor. Bir hekimin böyle asılsız bir rapor vermesini asla kabul etmeyiz ve üstünü örtmeyiz. Gereken neyse bunu yapacağız.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 21:16
YORUM EKLE