Yeni Akit: 'Fethullah Gülen, Erbakan ölsün diye öyle bir beddua etti ki..'

Akit gazetesinde 'beddua' iddiaları

Yeni Akit: 'Fethullah Gülen, Erbakan ölsün diye öyle bir beddua etti ki..'

Hükümete yakın Yeni Akit gazetesi,  Fethullah Gülen’in Necmettin Erbakan’ın ölmesini istediğini ve bunun için beddua ettiğini öne sürdü. Gazetenin iddiasına göre, Gülen, bedduadan sonra bir de “Hadi bakalım bir haftaya kalmaz hocayı gömeriz ve Fatiha’sını okuruz” demiş.

BirGün'de yer alan habere göre; Yeni Akit’ten İsmail Uğur'a konuşan ve bir dönem cemaatin içinde olduğunu ifade eden Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Ahmet Keleş, “Paralel yapı 28 Şubat sürecinden çok önceleri kendisini o lanetli günlere hazırladı ve günü geldiğinde kendisine biçilen rolü hiç acemilik çekmeden gayet başarılı bir şekilde oynadı. Bu yapı hiçbir zaman merhum Erbakan’ı da, Milli Görüş hareketini de sevmedi, sevemedi” dedi.

'ÖYLE BİR AMİN DEDİK Kİ...'

Toplantılarda ‘cemaati coşturma simsarlığı yaptığını’ söylediği bir kişinin sözlerini aktaran Keleş, beddua iddiasını şöyle açıkladı:

“Bir zat, toplantıdan sonra ben odama çekilince geldi ve bana ‘Hocam sana bir müjdem var. Dün gece Hocaefendi Erbakan’a öyle bir beddua yaptı, bizler de öyle bir âmin dedik ki, gözyaşları sel oldu aktı. Duadan sonra bize döndü ve ‘Hadi bakalım bir haftaya kalmaz hocayı gömeriz ve Fatiha’sını okuruz’ dedi.”

Keleş, cemaatin Erbakan’ı düşürmek için çalıştığını hatta bunun için hükümet çevrelerine baskı yaptığını da öne sürdü.

Cemaatin yayın organlarından olan Aksiyon dergisinin de süreçteki rolüne dikkat çeken Ahmet Keleş, Gülen’in “Biz bu dergiyi Erbakan hocayı kapak yapın diye mi çıkarıyoruz?” diye kızdığını iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 19:58
YORUM EKLE