Yavuz Bingöl faturayı Ahmet Hakan'a kesti

Tepkiler üzerine açıklama yayınladı…

Yavuz Bingöl faturayı Ahmet Hakan'a kesti

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a verdiği röportajda Recep Tayyip Erdoğan’ın Berkin Elvan’ın annesini yuhalatmasını "Erdoğan Berkin Elvan'ın annesini yuhalattı çünkü onun da ölmüş annesine küfredilmişti" şeklinde meşru gösteren tepkiler yükselince açıklama yayınladı ve  Yavuz Bingöl faturayı Ahmet Hakan'a kesti.

Yavuz Bingöl açıklamasında “Ahmet Hakan sözlerimi olduğu gibi yayınlayıp beni sizlere doğru taşısaydı, bir daha asla bu sütunlarda olmayacaktım! Gülsüm Anneyi ellerinden beni doğru algılayan tüm insanları kalplerinden öperim” ifadelerini kullandı. Sonraki tweet'inde de "Gülsüm anne başta olmak üzere berkinin tüm ailesinden özür dilerim.. Benim demek istediğim bu değildi ki.. Böyle anlaşılması beni de üzdü." yazdı.

İşte Yavuz Bingöl'ün açıklamasının tam metni:

03.12.2014 tarihinde Hürriyet gazetesinde çıkan söyleşiye dair ilk ve son kez "kendi cümlelerimle" konuşmak ve asla yeterli olmayan bu alanda sesimi "doğru" duyurmak istedim, çünkü ahlakın her alanda çöktüğü bir sistemde sesimi sadece kendi içimde duymaktan yoruldum.

Tarihin ya da zamanın tam da burasında, kalbiyle, duygusuyla yaşayanlardan biri olarak ne kadar hoyratça örselensem de, selamımı verip, görmek istediğinizi değil, 'ben'i görün, ben iktidarın ne olduğunu hiç bilmem, çünkü hayatımda böyle bir hiyerarşim ve pusulam hiç olmadı diyorum.

Herkesin/medyanın taammüden kirletme cüretkarlığına rağmen tertemiz kalacağım. 

Bir sanat insanı olarak, gözümü bağlayıp ortada ebe yapanları da, bunu izleyenleri de gördüm!

Boyum kadar evladımın tanıklığında, babası aynı baba, türkü tadında, adı Yavuz.

Bu linç kolaycılığı ile hayatın hiç bir derdine deva olmayanlar, acıtanlar, kanatanlar; sabah uyanıp bugün kimi yağmalayalım iştahıyla güne başlayanlar;

Sakin olun arkadaşlar! Benden size ve bu güzelim insanlığa halel gelmez.

Son olarak; Ahmet Hakan sözlerimi olduğu gibi yayımlayıp beni sizlere doğru taşısaydı, bir daha asla bu sütunlarda olmayacaktım!

Gülsüm Anneyi ellerinden, beni doğru algılayan tüm insanları kalplerinden öperim.

'Öldükten sonra değil, yaşarken doğru anlaşılabilmek' umuduyla.

İlgili haberler:

Yavuz Bingöl, Erdoğan'ı savundu: Berkin'in annesini yuhalatması çok insani bir şey!


Gülsüm Elvan'dan Yavuz Bingöl'e yanıt: İlk konserinde beni yuhalat!


Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 15:38

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER