Yavaş ve Karalar: Belediyede en düşük maaş 3 bin 100 TL olacak 

Mansur Yavaş ve Zeydan Karalar, yeni yılla birlikte belediyede en düşük maaşın 3 bin 100 lira olacağını duyurdu 

Yavaş ve Karalar: Belediyede en düşük maaş 3 bin 100 TL olacak 

Asgari ücretin belirlenmesine kısa bir süre kala CHP’li iki büyükşehir belediyesinin başkanlarından çalışanları sevindiren ‘asgari ücret’ açıklaması geldi.  

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Belediyemizde görevli mesai arkadaşlarımızın maaşının en az 3100 TL olmasına karar verdik” dedi. 

‘ASGARİ ÜCRET NE OLURSA OLSUN’ 

İlk açıklamayı Zeydan Karalar sosyal medya hesaplarından yaptı: Açıklanacak asgari ücret ne olursa olsun, belediyemizde çalışan bir işçinin alacağı maaş 3100 TL' den az olmayacak. Emekçi kardeşlerimize şimdiden hayırlı olsun. 

Açıklanacak asgari ücret ne olursa olsun, belediyemizde çalışan bir işçinin alacağı maaş 3100 TL' den az olmayacak. Emekçi kardeşlerimize şimdiden hayırlı olsun. pic.twitter.com/crnNFDJXPO

— Zeydan Karalar (@ZeydanKaralar01) December 25, 2020

Yılbaşıyla birlikte belediyemizde görevli mesai arkadaşlarımızın maaşının en az 3100 TL olmasına karar verdik.

Tüm çalışma arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyor, aldığımız kararın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. #AsgariÜcret3100TL pic.twitter.com/CNer1dXk0m

— Mansur Yavaş (@mansuryavas06) December 26, 2020

Ardından ikinci duyuru Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan geldi. Yavaş da sosyal medya hesaplarından “Yılbaşıyla birlikte belediyemizde görevli mesai arkadaşlarımızın maaşının en az 3100 TL olmasına karar verdik. Tüm çalışma arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyor, aldığımız kararın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum." 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2020, 19:50

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER