'Yaşamak İstiyoruz' diyen kadınlara polis müdahalesi: 3 gözaltı

Kadın Savunma Ağı’nın kadın cinayetlerini protesto etmek amacıyla  “Yaşamak istiyoruz” pankartı ile yaptıkları eyleme polis müdahale etti, 3 kadın gözaltına alındı

'Yaşamak İstiyoruz' diyen kadınlara polis müdahalesi: 3 gözaltı

Ankara’nın Mamak ilçesinde bir kadının evli olduğu erkek tarafından katledilmesinin ardından Kadın Savunma Ağı, “Yaşamak İstiyoruz” diyerek Tuzluçayır Meydanı’nda basın açıklaması düzenlemek istedi.

Meydanı ablukaya alan polisler Valilik yasağını gerekçe göstererek kadınların alana girmesine engel olmak istedi.

‘KATİLAMCILARI ENGELLEMİYORSUNUZ’

Polis ablukasına tepki gösteren kadınlardan Aysun Gençtanır, “Kadınlar sokak ortasında katlediliyor. Kadınlar Mamak’ta,  Dikmen’de Türkiye’nin dört bir yanında. Biz yasal olan hakkımızı kullanacağız. Ve burada kendimizi ifade edeceğiz. Katliamcıları engellemiyorsunuz. Kadınlara saldırıyorsunuz. 48 saat içerisinde Ankara’da iki kadın katledildi. İsyan ediyoruz. Sesimizi çıkarmaya devam edeceğiz. Kadın katillerini koruyorsunuz. Onlara barikat kurmuyorsunuz. Bu ne cüret? Sizin de karşısındayız. Kadınlar yaşamak için mücadele etmeye devam edecek” dedi.

3 KADIN GÖZALTINA ALINDI

Kadınlar konuşur konuşmaz taşıdıkları “Yaşamak İstiyoruz” yazılı pankartı yırtan polisler, bu sırada Aysun Gençtanır’ı hem kafasından hem de kolunu ters çevirerek darp etti. Polis şiddetine tepki gösteren Buse Üçer, Aysun Gençtanır, Meziyet Yıldız isimli kadınlar ters kelepçe ile gözaltına alındı.

Kadınlar gözaltı aracında da şiddete maruz bırakıldı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 18:12

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER