YARSAV Başkanı: Kuruma cemaatçiler sızmıştır, ama kurumun kapatılması amacını aşmaktadır

Fethulah Gülen cemaatiyle bağlantısı olduğu iddiasıyla Türkiye'nin tek hakimler ve savcılar örgütü olan Yargıçlar Ve Savcılar Birliği'ni (YARSAV) kapatıldı

YARSAV Başkanı: Kuruma cemaatçiler sızmıştır, ama kurumun kapatılması amacını aşmaktadır

YARSAV Kurucu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu,  YARSAV’ın kapatılmasına tepki gösterdi.

Eminağaoğlu, "Resmi veya özel kurumlara sızıntılar nedeniyle, nasıl ki sızan kişilere yönelik işlem yapılmakta ise, YARSAV konusunda da bundan farklısı ve fazlası düşünülemez." şeklinde konuştu.

İleri Haber’in aktardığına göre, Eminağaoğlu şu ifadeleri kullandı:
 
YARSAV HER TÜRLÜ SALDIRIYA MARUZ KALDI

"Kısa adı Yargıçlar Ve Savcılar Birliği olan YARSAV, 2006'da kurulmuştur. Yargı bağımsızlığı ve hukukun üstünlüğünü esas almıştır.
 
Kurucu başkanı olduğum örgüt, kurulmasıyla birlikte yargıda FETÖ kadrolaşmasına karşı mücadeleyi ilk kez başlatan ve duruşunu da böylece açıkça gösteren örgüt olmuştur.
 
Bütün kurumlar gibi YARSAV içine de sızıntılar gerçekleşmiştir.
 
Kurulmasıyla birlikte ortaya koyduğu mücadele nedeniyle ve bu mücadelede de sonuç aldıkça, YARSAV süreçte her türlü saldırıya muhatap da kalmıştır.
 
2009 yılındaki seçimli genel kurulda, yönetim kuruluna seçilememem bile, bu sızıntının yarattığı etki ve saldırının da bir sonucudur.
 
AMACINI AŞAN EYLEM
 
Resmi veya özel kurumlara sızıntılar nedeniyle, nasıl ki sızan kişilere yönelik işlem yapılmakta ise, YARSAV konusunda da bundan farklısı ve fazlası düşünülemez.
 
YARSAV'a gerçekleşen sızıntılar karşısında yapılacak olan, bunların ayıklanmasına yönelik işlemler iken, varlık nedeni ve kurumsal kimliği bütünüyle görmezden gelinerek YARSAV'ın kapatılması, ‘FETÖ’ ile mücadele amacını aşan bir işlemdir.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 18:04
YORUM EKLE